Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rządowy Tupolew i Jaki-40 idą pod młotek

0
Podziel się:

W najbliższym czasie maszyny zostaną sprzedane na zasadzie nieograniczonego przetargu.

Rządowy Tupolew i Jaki-40 idą pod młotek
(prezydent.pl/GFDL)
bEUBKybp

Każdy będzie mógł kupić samolot, którym wcześniej latał prezydent, czy premier.

Samoloty do końca tygodnia mają być przekazane do Agencji Mienia Wojskowego i przez nią zostaną sprzedane. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży maszyn mają być przekazane na modernizację Sił Zbrojnych.

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Marcin Idzik mówi, że wojsko spodziewa się sporego zainteresowania.

bEUBKybr

POSŁUCHAJ WICESZEFA MON:

Sprzedaż samolotów to konsekwencja wprowadzania przez wojsko zaleceń płynących z raportu komisji ministra Jerzego Millera sporządzonego po katastrofie smoleńskiej.
Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zalecił wdrożenie 44 zaleceń, z których część już została wprowadzona.

POSŁUCHAJ TOMASZA SIEMONIAKA:

Piloci między innymi mają być częściej szkoleni na symulatorach i podlegać ściślejszej kontroli.

Zmiany w MON. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t77123.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;w;armii;najwazniejsza;jest;modernizacja;obrony;powietrznej,127,0,891263.html) Na to polska armia wyda dziesiątki miliardów Do 2018 roku, MON zaplanowało wydać na modernizację 30 mld zł i kupić między innymi śmigłowce i samolot bojowo-szkolny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tomasz;siemoniak;oficjalnie;nowym;szefem;mon,212,0,884948.html) Prezydent powołał nowego szefa MON Nowy minister zastąpił Bogdana Klicha, który podał się do dymisji po przedstawieniu raportu Millera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;ma;pomysl;jak;szybko;kupic;nowe;rzadowe;samoloty;szuka;poparcia,222,0,883678.html) Chcą zmusić rząd do kupna nowych samolotów Klub PJN przygotował projekt uchwały wzywającej premiera do podjęcia niezwłocznych działań w celu zakupienia nowych, bezpiecznych samolotów rządowych.
bEUBKybS
KOMENTARZE
(0)