Notowania

protesty na ukrainie
22.01.2014 22:50

Sankcje wobec Ukrainy? Trzeba o nich mówić, uważa Jerzy Buzek

My w nich rozbudziliśmy tę nadzieję i musimy być teraz zbiorowo odpowiedzialni za podtrzymanie ich na duchu, by te straszne i nieoczekiwane dla nich represje mogli przezwyciężyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Orzechowski / Reporter)

Rozmowy o sankcjach jako potencjalnej groźbie wobec władz w Kijowie - za taką odpowiedzią Unii Europejskiej na wydarzenia na Ukrainie opowiada się europoseł Jerzy Buzek. W Kijowie doszło do eskalacji przemocy, są ofiary śmiertelne antyrządowych protestów. Zdaniem byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, społeczność międzynarodowa powinna zrobić wszystko , aby zmusić ukraińskie władze do rozmów z opozycją.

- _ Te rozmowy są konieczne, a my musimy twardo mówić o możliwości wprowadzenia sankcji, bo wielkie bogactwo, które rządzący na Ukrainie mają złożone w zachodnich krajach, to ich słaby punkt i musimy mówić, że jesteśmy w stanie zablokować ich konta i ich majątki _ - powiedział Jerzy Buzek. Podkreślił także, że nacisk dyplomatyczny na ukraińskie władze powinien iść w parze ze wsparciem dla zwykłych obywateli Ukrainy, którzy wciąż mają nadzieję na przyszłą integrację ze Wspólnotą.

- _ My w nich rozbudziliśmy tę nadzieję i musimy być teraz zbiorowo odpowiedzialni za podtrzymanie ich na duchu, by te straszne i nieoczekiwane dla nich represje mogli przezwyciężyć _ - dodał europoseł.

Unia Europejska potępiła przemoc na Ukrainie i nie wykluczyła działań przeciwko niej. Szef Komisji Europejskiej powiedział, że Bruksela będzie monitorować sytuację na Ukrainie i analizować działania, które mogłaby podjąć Wspólnota.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty na ukrainie, jerzy buzek, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz