Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna z Tuskiem razem dla dobra PO

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska potrzebuje zgodnej współpracy, by wygrać wybory
europejskie w 2014 r.; ofensywa polityczna PO nastąpi już we wrześniu - zapowiedział wiceszef PO
Grzegorz Schetyna. Zapewnił też o dobrych relacjach łączących go z premierem Donaldem Tuskiem.

Schetyna z Tuskiem razem dla dobra PO
(Dyjuk/Reporter)
bEDBLzjF

Platforma Obywatelska potrzebuje zgodnej współpracy, by wygrać wybory europejskie w 2014 r.; ofensywa polityczna PO nastąpi już we wrześniu - zapowiedział wiceszef PO Grzegorz Schetyna. Zapewnił też o dobrych relacjach łączących go z premierem Donaldem Tuskiem.

Schetyna, wiceszef PO, był pytany w niedzielę w TVN24 o swoją decyzję o niekandydowaniu na przewodniczącego Platformy. Poinformował o tym podczas sobotniej konwencji partii w Chorzowie. Kontrkandydatem Donalda Tuska w wyborach szefa PO będzie b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Schetyna powiedział, że o swojej decyzji rozmawiał już z premierem Donaldem Tuskiem. Zapewnił też, że jego relacje z szefem rządu są dobre. _ Bo trzeba być odpowiedzialnym za Platformę Obywatelską, czyli za Polskę dzisiaj _ - tłumaczył polityk. Przekonywał, że wartościowa polityka nie polega na personalnych ambicjach. Nie wykluczył jednak kandydowania na szefa PO w przyszłości.

bEDBLzjH

_ Platforma Obywatelska to projekt, który ma jeszcze w Polsce wiele do zrobienia, a jego skuteczność zależy od współpracy, także Tuska i mojej. Dlatego robię wszystko, żeby ten scenariusz współpracy pisać w sposób pozytywny i przyszłościowy _ - dodał Schetyna

Podsumowując konwencję Schetyna podkreślił, że to był sukces Platformy Obywatelskiej. Jak dodał dla przyszłości Platformy kluczowe jest opracowanie koncepcji działań na przyszły rok. Zaznaczył, że chodzi o takie działania, które przyniosą partii zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

_ Musimy przygotować scenariusz ofensywy na przyszły rok, która doprowadzi nas do zwycięstwa w wyborach europejskich. To musimy zrobić we wrześniu. To jest kwestia, jak mówi premier, korekty rządu, zmian personalnych, nowych kierunków i pokazania nowego etapu Platformy Obywatelskiej. Naszej energii, woli i chęci zwyciężania. To jest niezbędny klucz do tego, żeby po raz kolejny Polaków przekonać do Platformy Obywatelskiej _ - mówił Schetyna.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk o decyzji Grzegorza Schetyny Według niego dobrze to służy atmosferze w PO.
PO wybierze swojego szefa przez internet? Zdaniem pierwszego wiceprzewodniczącego partii jednym z głównych zadań ugrupowania będzie zmiana statutu
Wybory na szefa PO: Bratobójcza wojna _ Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin walczą o przetrwanie w partii i o piękną porażkę. _
bEDBLzki
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)