Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ściągalność abonamentu najniższa w historii

0
Podziel się:

Sprawa finansowania mediów publicznych może zostać rozwiązana decyzjami politycznymi.

Ściągalność abonamentu najniższa w historii
(Reporter Poland)

Dalsze pogorszenie finansowania mediów publicznych grozi ich katastrofą. Taką opinię wyraził doktor Andrzej Kozieł.

Medioznawca z Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego będzie jednym z uczestników dzisiejszej konferencji o finansowaniu mediów publicznych, zorganizowanej na Uniwersytecie Warszawskim. - _ Ściągalność abonamentu jest najniższa w historii _ - powiedział doktor Kozieł w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Sprawa finansowania mediów publicznych może zostać rozwiązana decyzjami politycznymi. Konieczne jest - jego zdaniem - doprecyzowanie pojęcia misji.

- _ Misją radia jest przede wszystkim realizowanie funkcji informacyjnych i publicystycznych, czyli interpretowania rzeczywistości _ - powiedział Kozieł.

Zdaniem medioznawcy, trzeba też rozważyć, czy przyjęta w Polsce forma spółek skarbu państwa dla mediów publicznych jest optymalna:

- _ Ja bym jednak mimo wszystko był za tym, żeby zastanowić się, czy ta forma spółki akcyjnej skarbu państwa jest formą właściwą, bo tam jest ten przymus tworzenia zysku. Wydawanie pieniędzy nieproduktywnie może być uznane za działanie na szkodę spółki _ - mówi Kozieł.

Doktor Kozieł podkreślił jednak, że zmiany w ustawie nie są możliwe bez konsensusu politycznego. Wyraził przy tym nadzieję, że na dzisiejszej konferencji przedstawiciel Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przedstawi stanowisko rządu w sprawie zmian w ustawie medialnej. Medioznawca powiedział jednak, że rząd nie kwapi się do podjęcia działań w tej dziedzinie. Dodał, że dziwi się stanowisku posłów Platformy Obywatelskiej, związanych z mediami i kulturą, którzy nie podejmują żadnych działań w sprawie mediów publicznych.

Czytaj więcej o ściąganiu abonamentu
Zaskakujące: Chętniej płacimy abonament Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że wpływy z abonamentu już teraz wynoszą 460 mln złotych.
Przedsiębiorcy apelują o płacenie abonamentu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podpisała porozumienie z pięcioma organizacjami przedsiębiorców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)