Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat przyjął nowelizację ustawy refundacyjnej

0
Podziel się:

Senatorowie przegłosowali nowelizację do ustawy refundacyjnej.

Senat przyjął nowelizację ustawy refundacyjnej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Senatorowie przegłosowali nowelizację do ustawy refundacyjnej. Za jej przyjęciem opowiedziało się 61 senatorów, jeden był przeciwny, a 27 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.

Wczoraj senacka komisja zdrowia nie poparła poprawek do ustawy refundacyjnej postulowanych przez Naczelną Radę Aptekarską. Aptekarze chcieli, by nie karać farmaceutów, którzy zrealizują niewłaściwie wypisane recepty.

Zapis dotyczący niekarania lekarzy za błędy w receptach znalazł się w uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy. Jednak poprawki zgłaszane przez senatorów PiSu nie zostały przyjęte i senacka komisja zdrowia wnioskowała o przyjęcie tej ustawy bez poprawek.

Podczas debaty w Senacie minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (na zdj.) potwierdził, że zasady kontroli aptek przez NFZ i możliwości odwołania od decyzji kontrolera zostaną opisane w rozporządzeniach do ustawy refundacyjnej, W znowelizowanej ustawie jest zapis o możliwości dwuinstancyjnego odwołania aptekarzy. Minister Arłukowicz przypomniał, że w ustawie nie ma mowy o karach dla farmaceutów, a jedynie o zwrocie refundacji, jeśli została ona naliczona w sposób niewłaściwy.

Minister przyznał, ze ta ustawa jest ustawą trudną i dlatego po jej wejściu w życie będzie bardzo starannie monitorowana przez resort zdrowia.

Czytaj więcej o nowelizacji ustawy refundacyjnej
"Zniesienie kar dla aptekarzy nie jest możliwe" Premier wyraził nadzieję, że środowisko zostało skutecznie przekonane, iż jego oczekiwania zostaną zrealizowane na poziomie przepisów wykonawczych.
Kidawa-Błońska przyznaje: Nie mamy dobrych prawników Posłanka PO zdradza, skąd biorą się buble legislacyjne.
Błaszczak: Chcą drenować kieszeń pacjenta PiS twierdzi, że jego propozycje zmian w ustawie będą chronić pacjentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)