Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Siemoniak w Izraelu. Wieńce i zwiedzanie

0
Podziel się:

Minister obrony Tomasz Siemoniak rozpoczął dwudniową wizytę w Izraelu.

Siemoniak w Izraelu. Wieńce i zwiedzanie
(Reporter)
bFekvwkB

Minister obrony Tomasz Siemoniak rozpoczął dwudniową wizytę w Izraelu. Zwiedził instytut Yad Vashem w Jerozolimie. Złożył też wieniec po pomnikiem żydowskich żołnierzy poległych w polskich siłach zbrojnych.

_ - Nasza wizyta w Izraelu łączy się z przeszłością; cała nasza delegacja jest pod wrażaniem wizyty w Yad Vashem, ale jesteśmy tu również po to, by umacniać nasze więzi, odwiedzamy też nowoczesne zakłady przemysłowe _ - powiedział minister.

Zwracając się do polskich kombatantów, którzy osiedli w Izraelu, podkreślił, że ich walka ważna będzie również dla następnych pokoleń, aby wciąż pokazywać, _ po której stronie były prawda i ludzkie wartości _.

bFekvwkD

Prezes Związku Weteranów Wojsk Polskich w Izraelu, pułkownik Wojska Polskiego i generał armii Izraela Roman Jagiełło-Yagel podkreślił, że obecne stosunki polityczne i wojskowe między Polską a Izraelem są lepsze niż kiedykolwiek w przeszłości.

Wieczorem minister Siemoniak ma w planie rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Izraela Awigdorem Liebermanem, a w poniedziałek spotka się z ministrem obrony Ehudem Barakiem.

Rozmowy szefa MON-u dotyczyć będą stosunków dwustronnych, w tym kontaktów wojskowych Polski i Izraela oraz współpracy wojskowo-technicznej, a także sytuacji na Bliskim Wschodzie i rezultatów majowego szczytu NATO w Chicago. Minister zapozna się też z sytuacją wewnętrzną Izraela, jego polityką bezpieczeństwa i informacją o siłach zbrojnych tego państwa.

Czytaj więcej o stosunkach Polski z Izraelem Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFekvwle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)