Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek w kopalni
20.11.2012 08:34

Śląskie: W kopalni Silesia zginął górnik

57-letni górnik zginął nad ranem w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redos/Reporter)

*57-letni górnik zginął dzisiaj nad ranem w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego. *

To 25. w tym roku śmiertelna ofiara w polskim górnictwie, a 20. w kopalniach węgla kamiennego. - Wypadek miał miejsce po godz. 5 rano w tzw. chodniku kierunkowym. _ Pracownik obsługujący ładowarkę spągową został dociśnięty przez kolejkę do transportu materiałów _ - wyjaśnił dyspozytor.

Zmarły miał 57 lat, pracował w wynajętej przez kopalnię zewnętrznej firmie. Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia w Czechowicach-Dziedzicach należy do czeskiego inwestora. Większościowym właścicielem jest czeski Energetyczny i Przemysłowy Holding, działający, oprócz Czech, także m.in. na Słowacji i w Niemczech.

Firma wydobywa węgiel od wiosny tego roku. Wcześniej przez półtora roku, od kupna kopalni od Kompanii Węglowej do wznowienia wydobycia, w zakładzie prowadzono prace przygotowawcze i modernizacyjne. W sumie zainwestowano tam ok. 520 mln zł.

Obecnie trwają działania mające na celu zwiększenie produkcji. Wydobycie ma wzrosnąć z 5 do 10 tys. ton na dobę, a eksploatacja będzie prowadzona równolegle z dwóch ścian wydobywczych. Zakończenie tego etapu i stabilizacja poziomu produkcji planowane są do końca 2013 r. Docelowo - według wcześniejszych informacji - zakład może zatrudniać 2150 pracowników.

Ostatni śmiertelny wypadek w Silesii miał miejsce w sierpniu. 29-letni górnik wpadł wówczas do głębokiego na ok. 25 metrów zbiornika wypełnionego w połowie węglem.

Do ostatniego śmiertelnego wypadku w polskich kopalniach doszło 19 września w kopalni Wujek-Śląsk. W rudzkiej części tego należącego do Katowickiego Holdingu Węglowego zakładu skałami stropowymi zasypany został 46-letni górnik.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/m74856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;w;kopalni;wujek;ratownicy;zlokalizowali;poszukiwanego,84,0,1162068.html) Dotarli do górnika. Nie wiadomo, czy żyje Mężczyzna znajduje się 850 metrów pod ziemią. Na razie nie ma z nim kontaktu, więc nie wiadomo, czy żyje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/m74818.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek;w;kopalni;silesia;gornik;nadal;gleboko;pod;ziemia,181,0,1140917.html) Górnik spadł z 400 metrów. Brak z nim kontaktu Akcja ratownicza jest bardzo trudna ze względu na specyficzne warunki, w jakich doszło do wypadku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/m74856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;w;kopalni;49-letni;gornik;nie;zyje,196,0,1137092.html) Tragedia w kopalni. Ginie kolejny górnik Mężczyzna zginął dzisiaj przed południem w należącej do Kompanii Węglowej kopalni _ Sośnica-Makoszowy _.
Tagi: wypadek w kopalni, górnik, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz