Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polskie drogi
08.08.2012 19:44

Sławomir Nowak: Będzie więcej radarów i wyższe kary

Inżynieria, nadzór, bezpieczeństwo, edukacja - z tych obszarów będzie się składał Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Inżynieria, nadzór, bezpieczeństwo, edukacja - z tych czterech obszarów będzie się składał Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ma on powstać do końca 2012 r. - poinformował minister transportu Sławomir Nowak.

Jak wyjaśnił minister każdy z czterech obszarów programu będzie miał swojego _ lidera _. Na przykład w zakresie bezpieczeństwa będzie nim policja, a w przypadku inżynierii - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

_ - Wszystkie drogi, które będziemy robić od teraz będą podporządkowane bezpieczeństwu ruchu drogowego. Będą odpowiednie lewoskręty, ronda, tak, aby ruch drogowy był coraz bezpieczniejszy _ - powiedział przebywający w Krakowie Nowak.

Podkreślił on rolę edukacji, za tę część programu będzie odpowiadać Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ma ona otrzymać dodatkowe kompetencje.

_ - Mamy cały czas słabą jakość dróg, to poprawiamy. Jest dalej bardzo dużo pijanych kierowców, ale statystyki pokazują, że i w tym zakresie jest poprawa. Jednak obecnie największym zabójcą jest prędkość i z tym zdecydowanie będziemy walczyć _ - dodał minister.

Zapowiedział zwiększenie liczby fotoradarów na polskich drogach i większe grzywny za zbyt szybką jazdę.

_ - Dziś polska jest niechlubnym liderem w Unii Europejskiej jeśli idzie o ilość zabitych, o stan bezpieczeństwa na drogach. Mamy bardzo niską kulturę jazdy _ - podkreślił.

Minister Nowak był gościem debaty poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego, która odbyła się dziś w Krakowie. Zorganizowała ją fundacja Instytut Studiów Strategicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Poszkodowane firmy mogą ustawiać się w kolejce. Ruszają wypłaty GDDKiA szacuje, że płatności dla oszukanych drogowców mogą sięgnąć około 200 mln zł.
Ma ratować firmy, ale Komorowski wątpi Prezydent chce by sędziowie zbadali konstytucyjność przepisów o płatnościach dla podwykonawców.
Fałszywi policjanci wyłudzali mandaty Policjanci z Braniewa zatrzymali dwóch fałszywych funkcjonariuszy drogówki.
Tagi: polskie drogi, sławomir nowak, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz