Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Służba zdrowia w Polsce. Szpital dostanie miliony z budżetu

0
Podziel się

Rozbudowa szpitala, nie licząc wyposażenia oraz budowy lądowiska, kosztowały do tej pory ok. 20 mln złotych.

Służba zdrowia w Polsce. Szpital dostanie miliony z budżetu
(Elfstrom/iStockphoto)
bDzFWTCd

2,6 mln zł na wyposażenie nowo wybudowanego bloku operacyjnego otrzyma z rezerwy budżetu państwa szpital w Staszowie (Świętokrzyskie). Wczoraj w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę w tej sprawie._ _

_ - Na wniosek starostwa została podjęta decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego z rezerwy budżetu państwa. Decyzją premiera została przyznana kwota 2 mln 600 tys. zł _ - poinformował starosta staszowski Andrzej Kruzel.

Pieniądze zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu do nowo wybudowanego kompleksu przy szpitalu, w którym mieści się m.in. blok operacyjny z dwoma salami operacyjnymi, salą wybudzeniową, zapleczem socjalno-technicznym, nowoczesną sterylizatornią i pięcioma specjalistycznymi pracowniami diagnostycznymi.

bDzFWTCf

Łącznie na zakup wyposażenia przeznaczone zostanie 3 mln 165 tys zł. - _ Resztę pokryjemy ze środków własnych _ - powiedział Kruzel.

_ - Sfinalizowanie umowy to nasz wspólny sukces. Udało nam się pozyskać środki, o które powiat staszowski starał się od ubiegłego roku _ - powiedziała podczas uroczystego podpisania umowy wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba.

Rozbudowa szpitala, nie licząc wyposażenia oraz budowy lądowiska, kosztowały do tej pory ok. 20 mln złotych. _ - W placówce realizujemy także program informatyzacji za 2,5 mln zł _ - dodał Kruzel.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie ma 290 łóżek na czterech podstawowych oddziałach: chirurgicznym, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczym, pediatrycznym i sześciu oddziałach specjalistycznych: m.in. neonatologicznym, otolaryngologicznym i urologicznym. Szpital w Staszowie zatrudnia 52 lekarzy specjalistów. Średniorocznie leczonych jest w nim ponad 12,5 tys. pacjentów.

bDzFWTCl
Czytaj więcej w Money.pl
Nie uciekniesz od NFZ. Rząd ujawnił plan Ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela.
200 mln zł długu, a chcą inwestować. Jak? Centrum Zdrowia Dziecka chce wyemitować obligacje o wartości 100 mln zł.
Zamknęli co czwarty szpital. Oszczędności Od 2010 roku na Kubie z powodów oszczędnościowych zamknięto jedną czwartą szpitali.
bDzFWTCG
kraj
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)