Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Smoleńska tablica wróciła do Polski

0
Podziel się

Usunięta przez Rosjan tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej trafiła do Polski.

Smoleńska tablica wróciła do Polski
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bDAwqRNh

Usunięta przez Rosjan tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej trafiła do Polski.

Tablica została zdjęta przez Rosjan w przeddzień obchodów pierwszej rocznicy katastrofy. Na nowej, umieszczonej przez stronę rosyjską nie ma wzmianki o tym, jaki był cel podróży tragicznie zmarłych Polaków.

Z treści usunięto krzyż i fragment o ludobójstwie w Katyniu. Zniknął fragment _ w drodze na uroczystości upamiętnienia 70. rocznicy sowieckiej zbrodni ludobójstwa w lesie katyńskim dokonanej na jeńcach wojennych, oficerach Wojska Polskiego w '40 roku _.

bDAwqRNj

Usunięcie tablicy wywołało wiele kontrowersji i spotkało się ze sprzeciwem polskiej opinii publicznej. Polski MSZ tłumaczył, że nie miał wpływu na działania, podejmowane przez Rosjan na ich terenie.

Co dalej z tablicą?

MSZ zaproponowało przedstawicielowi stowarzyszenia Katyń 2010 przekazanie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskie_ - Dzisiaj zaproponowaliśmy przedstawicielowi stowarzyszenia Katyń 2010, czyli właścicielowi tablicy, żeby ją odebrał _ - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Jak dodał, działacze stowarzyszenia Katyń 2010 oświadczyli, że na razie nie chcą odebrać tej tablicy - mają się skontaktować z resortem w tej sprawie przed 1 maja.

bDAwqRNp
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;w;msz;zabraklo;komunikacji,241,0,815857.html) Schetyna: W MSZ zabrakło komunikacji Trwa spór, kto zawinił w sprawie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t134727.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;popelnil;bledy;w;sprawie;tablicy,82,0,813650.html) MSZ popełnił błędy w sprawie tablicy? Zdaniem Bartosza Arłukowicza z SLD polski resort spraw zagranicznych popełnił _ grzech zaniechania _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t137177.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kloca;sie;o;tablice;w;smolensku;rzad;twierdzi;ze;to;nie;jego;sprawa,65,0,813121.html) Kłócą się o tablicę w Smoleńsku. Rząd twierdzi, że to nie jego sprawa Opozycja: To konsekwencja błędów i zaniechań Tuska. Rząd prezentuje wizję słodkiego nic nierobienia.
bDAwqRNK
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)