Notowania

ziobro
08.11.2011 06:33

Solidarna Polska. "To było oczywiste, ale obłudne"

Politycy nie dają klubowi Zbigniewa Ziobro wielkich szans na przetrwanie w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nie milkną echa utworzenia przez członków PiS wspierających wyrzuconych z partii Ziobrę, Cymańskiego i Kurskiego, nowego klubu parlamentarnego. Polscy politycy są zgodni: ten ruch był do przewidzenia. Nie dają jednak inicjatywie _ Solidarna Polska _ wielkich szans.

Doradca prezydenta do spraw historii i dziedzictwa narodowego Tomasz Nałęcz mówił w TVP Info, że działanie grupy Zbigniewa Ziobry jest tyleż oczywiste co obłudne.

POSŁUCHAJ TOMASZA NAŁĘCZA:

Józef Oleksy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że zachowanie ziobrystów jest konsekwentne. Zaznacza jednocześnie, że przed grupą tą piętrzą się trudności.

POSŁUCHAJ JÓZEFA OLEKSEGO:

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zwraca uwagę, że ruch ziobrystów domaga się dyskusji o przyszłości PiS-u. Dodaje, że partia ta nie potrafiła wygrać wyborów, choć rząd działał w niesprzyjających warunkach kryzysu ekonomicznego i klęsk żywiołowych, co jest wymarzoną szansą dla opozycji.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Doktor Jarosław Flis, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego uważa z kolei, że posłowie, którzy weszli do klubu parlamentarnego _ Solidarna Polska _ zawdzięczają swoją karierę Zbigniewowi Ziobrze. Doktor Jarosław Flis uważa, że nowo powstały klub _ Solidarna Polska _ ma szansę przetrwać w nowym parlamencie. Politolog nie wierzy jednak, że możliwy jest scenariusz ponownego włączenia klubu _ Solidarna Polska _ do PiS.

Były szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba ocenia, że powstanie nowego klubu parlamentarnego stronników Zbigniewa Ziobry pokazało prawdziwe intencje usuniętych z partii europosłów. Jego zdaniem, chodziło im o utworzenie własnego ugrupowania. Nie wróży on politycznej przyszłości posłom, którzy postanowili poprzeć Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Poręba dodaje, że o ludziach, którzy po 4 tygodniach od wyborów, w których zostali wybrani na parlamentarzystów z list PiS, można mówić w kategoriach ludzi, którzy zdradzili. Jego zdaniem, tacy ludzie powinni z partii być usunięci.

Solidarna Polska to nowy klub parlamentarny, który powstał w Sejmie. Założyli go skupieni wokół Zbigniewa Ziobro parlamentarzyści. W Klubie jest 16-ro posłów i jeden senator. Przewodniczącym został Arkadiusz Mularczyk. Tłumaczył, że założenie klubu nie oznacza opuszczenia przez jego członków Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że nowy klub jest wyrazem solidarności z usuniętymi z PiS-u eurodeputowanymi: Zbigniewem Ziobro, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim. Do klubu weszli posłowie: Arkadiusz Mularczyk, Tadeusz Woźniak, Beata Kempa, Piotr Szeliga, Andrzej Dera, Jan Ziobro, Marzena Wróbel, Mieczysław Kolba, Patryk
Jaki, Jerzy Rębek, Jarosław Żaczek, Edward Siarka, Mariusz-Orion Jędrysek, Piotr Szeliga, Andrzej Romanek, Józef Rojek, Jacek Bogucki oraz senator Maciej Klima.

O _ ziobrystach _ czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t181615.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;zalozyli;swoj;klub;szefem;mularczyk,235,0,959979.html) Ziobryści tworzą klub. Z PiS-u nie wychodzą Rzecznik PiS, Adam Hofman twierdzi, że zgodnie ze statutem partii, tym ruchem sami się z niej wyrzucają.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;jeszcze;sie;zastanawiaja;czy;opuscic;pis;czy;nie,79,0,959823.html) Nie wiedzą czy chcą z Ziobrą. Przestraszyli się? Posłowie PiS związani z wyrzuconym z partii Zbigniewem Ziobrą na razie nie chcą przesądzać o swojej politycznej przyszłości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t20425.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mularczyk;odsuniety;od;wladzy,196,0,959684.html) Zaczęło się wycinanie ziobrystów. Pierwszy... Jarosław Kaczyński stracił zaufanie do Mularczyka po tym, gdy poparł on wyrzuconego z partii Zbigniewa Ziobrę.
Tagi: ziobro, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz