Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarna Polska zaapeluje do prezesa PiS

0
Podziel się:

O wezwaniu prezesa PiS, by nie dzielił prawicy i wycofał się z deklaracji startu w wyborach prezydenckich zapadła wczoraj.

Solidarna Polska zaapeluje do prezesa PiS
(PAP/Paweł Supernak)
bESuLaHp

Politycy Solidarnej Polski po jutrze mają przyjąć specjalną uchwałę, w której wezwą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by nie dzielił prawicy i wycofał się z zapowiedzi startu w wyborach prezydenckich.

Liderzy i parlamentarzyści Solidarnej Polski w ramach wiosennej ofensywy programowej chcą odbyć w najbliższy weekend szereg spotkań z wyborcami. Zaczną po jutrze od wyjazdowego posiedzenia klubu w Zamościu, potem odwiedzą jeszcze ponad dziesięć miejscowości na Zamojszczyźnie i Lubelszczyźnie.

Decyzja o uchwale - wzywającej prezesa PiS, by nie dzielił prawicy i wycofał się z deklaracji startu w wyborach prezydenckich - zapadła wczoraj na posiedzeniu zarządu partii. Jarosław Kaczyński w ubiegłym tygodniu powiedział w wywiadzie dla TVN24, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2015 roku.

bESuLaHr

_ - Uchwała ta odniesie się do oświadczenia prezesa Kaczyńskiego o kandydowaniu w wyborach prezydenckich. W naszym przekonaniu jest to decyzja podyktowana partykularyzmem partyjnym, a nie chęcią zwycięstwa, co godzi w wyborcze interesy prawicy _ - powiedział wiceprezes SP Jacek Kurski.

Jak podkreślił, Kaczyński podjął decyzję o starcie w wyborach wyłącznie pod naciskiem swojej partii, co pokazuje, że jest to krok obliczony jedynie na podniesienie poparcia PiS niż na zwycięstwo.

_ - To nie służy interesom prawicy i zamierzamy zgłosić pewne propozycje wobec decyzji prezesa PiS. Prawica powinna mieć silnego jednego kandydata, który powinien mieć szanse na zwycięstwo, a ta nowa sytuacja temu nie służy, zwłaszcza, że w tej sprawie Solidarna Polska ma czyste sumienie. To Jarosław Kaczyński wycofał się z wyborów, a wtedy jako pierwszy Zbigniew Ziobro ogłosił swoją kandydaturę. Było to jasne, proste i uczciwe _ - ocenił Kurski.

Także szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że podczas wyjazdu liderzy SP zajmą stanowisko w sprawie oświadczenia prezesa PiS. _ - Odniesiemy się do stanowiska pana prezesa Kaczyńskiego, do tego, że zmienił zdanie i co do tego, że zrobił to w Wielki Tydzień _ - powiedział Mularczyk. Dopytywany o szczegóły treści uchwały zastrzegł, że nie może ich zdradzić, ponieważ uchwała nie została jeszcze podjęta przez klub.

bESuLaHx

Według Mularczyka oprócz uchwały liderzy SP będą rozmawiać również na temat rozwoju partii i tworzenia struktur terenowych. _ - Na posiedzeniu będziemy także decydować o dalszych naszych działaniach legislacyjnych w parlamencie, dalszych pracach klubu _ - mówił. Dodał, że po zakończeniu posiedzenia klubu w Zamościu politycy zamierzają odwiedzić największe miejscowości regionu m.in. Tomaszów Lubelski oraz Chełm.

Czytaj więcej w Money.pl
"Chcą zabić prawdę o tragedii smoleńskiej" _ Tak jak chciano zabić i zafałszować prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa, dzisiaj podobnie ma się prawda o katastrofie smoleńskiej _.
Kaczyński, błędny rycerz i mroczny mściciel To prawdziwa historia bohatera znad Wisły - pisze Przemysław Ciszak.
Będzie ekshumacja Marii i Lecha Kaczyńskich? - _ Dla mnie to będzie strasznie trudna sprawa _ - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński.
bESuLaHS
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)