Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
19.07.2012 13:41

Sondaż CBOS: 38 procent Polaków jest przeciwko rządowi

Badanie przeprowadzono w dniach 5 - 12 lipca 2012 roku, na liczącej 960 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Poparcie dla rządu Donalda Tuska deklaruje 32 proc. badanych, 38 proc. respondentów jest mu przeciwnych; obojętny stosunek do obecnej Rady Ministrów wyraziło 28 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego lipcowego sondażu CBOS.

CBOS zauważa, że po odnotowanej w czerwcu znaczącej poprawie notowań gabinetu Tuska, początek wakacji nie przyniósł istotnych zmian w społecznych ocenach rządu i premiera. Badanie zostało przeprowadzone w pierwszej połowie lipca, zatem na jego wyniki nie wpłynęły przecieki informacji o dyskusji na wyjazdowym posiedzeniu klubu PO ani ostatnio ujawnione _ taśmy PSL _.

W porównaniu z poprzednim miesiącem nieco wzrósł odsetek zwolenników rządu Donalda Tuska (o 2 punkty procentowe), jednocześnie o 3 punkty procentowe ubyło jego przeciwników. Obojętność wobec rządu deklaruje 28 proc. badanych (o 1 punkt procentowy więcej niż miesiąc temu).

W lipcu zadowolenie z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk wyraża 34 proc. badanych (spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z czerwcem), a niezadowolenie - 52 proc. (wzrost o 1 punkt procentowy).

W ciągu ostatniego miesiąca niewiele zmieniły się oceny wyników działalności rządu. Obecnie efekty jego pracy pozytywnie ocenia 33 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowy), a negatywnie - 56 proc. (również wzrost o 1 punkt procentowy).

Od czerwca w niewielkim stopniu zmieniły się też oceny polityki rządu w sferze gospodarki. Nadal 29 proc. respondentów jest zdania, że działania rządu stwarzają szanse poprawy sytuacji gospodarczej, natomiast o 2 punkty proc. - do 59 proc. - zwiększyła się grupa mających przeciwne zdanie.

Badanie przeprowadzono w dniach 5 - 12 lipca 2012 roku, na liczącej 960 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają coraz większe poparcie. To rekord od... Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w lipcu, wygrałaby je PO z 32 proc. poparcia - podało CBOS.
Euro pomogło Platformie? Zobacz najnowszy sondaż Wiadomo już, czy partia Donalda Tuska zaczęła odrabiać straty. Szczególnie zaskakują wyniki Ruchu Palikota.
Donald Tusk zaciera ręce, oto powody Znamy wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii. Zobacz, dlaczego Janusz Palikot się martwi, a Zbigniew Ziobro może się cieszyć.
Tagi: donald tusk, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz