Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż CBOS: Polacy rozczarowani pracą parlamentu

0
Podziel się:

Polacy są coraz bardziej rozczarowani pracą parlamentu. Wysoko natomiast oceniana jest cały czas aktywność prezydenta.

Sondaż CBOS: Polacy rozczarowani pracą parlamentu
(PAP/Jacek Turczyk)

Polacy są coraz bardziej rozczarowani pracą parlamentu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. Rośnie też grupa niezadowolonych z działalności NSZZ _ Solidarność _.

Wysoko natomiast oceniana jest cały czas aktywność prezydenta Bronisława Komorowskiego, choć jego notowania w grudniu nieznacznie spadły.

Obecnie złe zdanie o pracy posłów ma dwie trzecie Polaków, a o pracy senatorów - ponad połowa. Z uznaniem o działalności izby niższej wypowiada się jedynie co piąty respondent, tyle samo pozytywnie ocenia izbę wyższą.

Działalność obu izb lepiej oceniają osoby dobrze sytuowane, natomiast najwięcej opinii krytycznych jest wśród badanych znajdujących się w złej sytuacji finansowej.

W grudniu odnotowano dalsze pogorszenie notowań NSZZ _ Solidarność _. W porównaniu z poprzednim miesiącem o 5 punktów (do 39 procent) wzrosła grupa osób negatywnie oceniających działalność tej centrali i w takim samym stopniu ubyło tych, które wypowiadają się o niej z aprobatą (spadek o 5 punktów, do 25 procent).

Praktycznie nie zmienił się w tym kwartale wizerunek OPZZ. Dobre zdanie o pracy tej centrali związkowej ma co piąty badany, natomiast około jednej trzeciej ją krytykuje. Niemal połowa Polaków nie potrafi ocenić działalności OPZZ.

Notowania prezydenta Bronisława Komorowskiego nieznacznie spadły, ale nadal kształtują się na wysokim poziomie. W porównaniu z listopadem o 4 punkty (do 62 procent) zmniejszył się odsetek respondentów zadowolonych z działalności głowy państwa i w takim samym stopniu przybyło osób, które wyrażają niezadowolenie (wzrost o 4 punkty, do 25 procent).

Niemal we wszystkich analizowanych grupach społeczno-demograficznych przeważają dobre oceny działalności głowy państwa.

Badanie przeprowadzono w dniach 30 listopada - 6 grudnia 2012 roku na liczącej 1135 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy wyznają, jak woleliby umrzeć Sondaż CBOS: w ciągu 10 lat ubyło osób często myślących o śmierci. Co czwarty nie zastanawiał się nad nią nigdy.
Nowy sondaż. Platforma traci, co z poparciem dla PiS? Zaledwie na granicy progu wyborczego znalazłby się natomiast Ruch Palikota.
Premier przytuliłby się do Ryszarda Kalisza? Zgodnie z ostatnim sondażem CBOS, drugie miejsce w rankingu zaufania wśród polityków zajmuje Ryszard Kalisz z SLD.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)