Notowania

kościół w polsce
24.04.2012 11:17

Sondaż CBOS: Większość Polaków jest zadowolona z działalności kościoła

Krytycznie o Kościele jako instytucji społecznej mówią na ogół osoby niepraktykujące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Sześciu na dziesięciu Polaków (60 proc.) dobrze ocenia działalność Kościoła katolickiego, a więcej niż co czwarty (28 proc.) jest o niej złego zdania - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Według badań CBOS od września ubiegłego roku w zasadzie nie zmieniły się opinie o funkcjonowaniu Kościoła. W ocenie CBOS dobre oceny działalności Kościoła katolickiego relatywnie częściej niż inni deklarują mieszkańcy wsi, osoby uczestniczące w praktykach religijnych przynajmniej raz w tygodniu, a także badani identyfikujący się z prawicą.

Krytycznie o Kościele jako instytucji społecznej mówią na ogół osoby niepraktykujące lub praktykujące nie częściej niż kilka razy w roku oraz mieszkańcy największych aglomeracji. Ponadto negatywne opinie stosunkowo częściej od innych wyrażają osoby mające wyższe wykształcenie, respondenci najlepiej zarabiający, a także deklarujący lewicowe poglądy polityczne.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 12-18 kwietnia tego roku na liczącej 1018 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko rozmów z Kościołem? Tak się targują _ Rozważana jest rekompensata za straty Kościoła _ - ujawnił minister Michał Boni.
Zmiany w Kościele. Buddyści mają plan Część duchownych jest w stanie poprzeć pomysły rządu. Jednak nie za darmo.
Straszyli księży kobietami - dominikanin tłumaczy ważne zmiany w Kościele Jak ksiądz powinien zachowywać się wobec kobiety i dlaczego w Kościele coraz ważniejsze są media tłumaczy ojciec Maciej Zięba.
Tagi: kościół w polsce, sondaż, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz