Notowania

kubica
14.02.2011 10:51

Stan Kubicy pogorszył się. Zostaje w szpitalu

Kierowca pozostanie na OIOMie co najmniej do środy, kiedy ma przejść ostatnią operację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BMW Sauber)

Robert Kubica nie opuścił na razie oddziału intensywnej opieki medycznej szpitala w Pietra Ligure. Polski kierowca Formuły 1 pozostanie na OIOMie co najmniej do środy, kiedy ma przejść kolejną, ostatnią już operację.

W ubiegły piątek rajdowiec przeszedł drugą z serii operacji, podczas której lekarze zajęli się jego barkiem, łokciem i stopą. Szpital miał opuścić już dzisiaj ale, jak podaje TVN24, jego stan pogorszył się.

- _ Stan Roberta nieco się pogorszył. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym _ - poinformowała narzeczona Roberta Kubicy, Edyta w rozmowie z reporterem TVN24. W środę sportowca czeka trzeci i najprawdopodobniej ostatni zabieg, po którym będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Kiedy i czy wróci do sportu - nie wiadomo.

26-letni Kubica doznał poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierkę otaczającą drogę. By wydostać z niego kierowcę ratownicy musieli rozcinać karoserię. Polak był zaintubowany i przewieziony helikopterem do szpitala w Pietra Ligure. Bez szwanku wyszedł z wypadku pilot Jakub Gerber.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t40660.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kubica;zdrowieje;ale;czekaja;go;operacje,234,0,769258.html) Kubica zdrowieje, ale czekają go operacje Rajdowiec opuścił oddział intensywnej opieki. Przed nim jednak kolejne zabiegi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t131170.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kubica;ma;powody;do;radosci,180,0,768436.html) Kubica ma powody do radości Rajdowiec opuści oddział intensywnej terapii. Może już ruszać palcami i czuje się lepiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t131099.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/wypadek;kubicy;nie;byl;pierwszy;zobacz;dramaty;sportowcow,24,0,767256.html) Wypadek Kubicy nie był pierwszy. Zobacz dramaty sportowców Ofiarami poważnych wypadków byli Krzysztof Hołowczyc czy Tomasz Gollob.
Tagi: kubica, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz