Notowania

euro 2012 w polsce
05.06.2012 16:51

Szef UEFA już w Polsce. Otworzył centrum nadawcze

Nie ma piłki nożnej bez telewizji - uważa Michel Platini. Nic dziwnego, skoro na sprzedaży praw do transmisji mistrzostw federacja piłkarska zarobi podczas Euro 2012 około 2 miliardów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

- _ Nie ma piłki nożnej bez telewizji _- uważa Michel Platini. Nic dziwnego, skoro na sprzedaży praw do transmisji mistrzostw federacja piłkarska zarobi podczas Euro 2012 około 2 miliardów euro.

Michele Platini otworzył po południu Międzynarodowe Centrum Nadawcze w Warszawie. Z centrum Expo XXI wysyłany będzie z Polski sygnał telewizyjny na cały świat.

To właśnie dzięki pracy Międzynarodowego Centrum Nadawczego sygnał z mistrzostw będą mogli odebrać kibice z całego świata. Michel Platini osobiście sprawdził, czy wszystko działa.

- _ Mówi się, że nie ma piłki nożnej bez telewizji, ale prawda jest też taka, że nie ma telewizji bez piłki nożnej. Dzięki wam cały świat zobaczy fantastyczny turniej piłki nożnej. Chciałem podziękować rządowi Polski, władzom miasta Warszawy i wszystkim ekipom, których wysiłki doprowadziły nas do obecnego momentu. Pozostaje teraz życzyć sobie, aby Euro było jak najwspanialsze, ale tu wszystko w nogach piłkarzy _ - mówił Platini.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MICHELA PLATINIEGO:

Można też powiedzieć, że nie ma UEFA bez telewizji: to właśnie na sprzedaży praw do transmisji mistrzostw w piłce nożnej UEFA zarabia miliardy euro. - _ Podczas tegorocznego turnieju federacja może zarobić około 2 miliardy euro. To wpływy ze sprzedaży praw do transmisji, ze sprzedaży biletów i od sponsorów _ - mówił w rozmowie z Platine.plArtur Brzozowski, dziennikarz sportowy.

Gościa przywitała minister sportu, Joanna Mucha. - Stoimy w miejscu w którym za trzy dni popłynie sygnał nadawczy do 200 krajów na świecie. Sygnał, który pokaże całemu światu jak Polska i Ukraina doskonale przygotowały się do przeprowadzenia mistrzostw.

W centrum nadawczym kłębią się już dziennikarze z całego świata i przygotowują się do relacjonowania piłkarskich emocji. Michel Platini zostaje w Polsce do piątkowej ceremonii otwarcia.

Czytaj więcej o EURO 2012 w Money.pl
Mecze na Euro w pubach? To warunki UEFA Lista wymogów jakie trzeba spełnić jest dość długa. Od opłat po wielkość ekranu.
Instrukcja obsługi Polski. W sam raz na Euro Szef UEFA Michel Platini wyraził przekonanie, że dzięki przygotowanym poradom kibice ze wszystkich krajów będą mogli miło spędzić czas w Polsce i na Ukrainie.
Za Euro 2012 dostali przywileje podatkowe Umożliwiają to gwarancje, jakie od Polski otrzymała Unia Europejskich Związków Piłkarskich.
Tagi: euro 2012 w polsce, uefa, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz