Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szefowa pielęgniarek poda się do dymisji

0
Podziel się

Dorota Gardias zapowiedziała, że odejdzie jak tylko zakończy się konflikt z rządem.

Szefowa pielęgniarek poda się do dymisji
(PAP/Tomasz Gzell)
bEiATBcl

Dorota Gardias, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zapowiedziała, że po zakończeniu sporu z rządem poda się do dymisji. Od kilku dni pielęgniarki okupują salę obrad sejmowych domagając się przywrócenia w szpitalach umów o pracę jako jedynie obowiązujących w tej grupie zawodowej.

Dorota Gardias wyjaśniła, że wobec powtarzającej się informacji o tym, że protestujące dbają o stanowiska w Związku podjęła decyzję o dymisji.

- _ Ponieważ informacja powtarza się i są bezpodstawne oskarżenia, oświadczam i informuję, że po zakończeniu sporu z rządem rezygnuję ze stanowiska przewodniczącej. Nie mogę pozwolić sobie na taką sytuację dla dobra mojej organizacji, która dokładnie wie, o co walczy _ - powiedziała Gardias.

bEiATBcn

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DOROTY GARDIAS:

(Źródło: IAR)

Dorota Gardias wyjaśnia o co walczą protestujące pielęgniarki. - _ Naszą intencją jest ochrona pielęgniarek i położnych w szpitalach i ich prawa do umów o pracę. W dalszym ciągu uważamy, że jest to (zatrudnianie na kontrakty w szpitalach - red.) bardzo niebezpieczne dla naszej grupy zawodowej i dla pacjentów _ - powiedziała szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DOROTY GARDIAS:

(Źródło: IAR)

bEiATBct

W Sejmie zostało 5 pielęgniarek, które prowadzą głodówkę i kilka które opiekują się głodującymi. Reszta protestujących wyjeżdża do swoich regionów do pracy. Wcześniej około południa przed Sejmem manifestowały pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Przyjechały na nią siostry z całego kraju - blisko pół tysiąca. Domagały się przywrócenia w szpitalach umów o pracę jako jedynie obowiązującej formy zatrudnienia tej grupy zatrudnienia w szpitalach, czyli tam, gdzie jest całodobowa opieka nad pacjentem. Zmiany w trybie zatrudniania pielęgniarek przewiduje uchwalona przez Sejm w ubiegły piątek ustawa o działalności leczniczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t135505.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pielegniarki;manifestuja;pod;sejmem,243,0,798451.html) Pielęgniarki manifestują pod Sejmem Ich koleżanki pracujące na kontraktach nie rozumieją protestu i popierają resort zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t46705.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kopacz;wsciekla;pielegniarki;mnie;zwodzily,187,0,797371.html) Kopacz wściekła: pielęgniarki mnie zwodziły Rozmowy minister zdrowia z siostrami nie przyniosły rozstrzygnięcia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t135492.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pielegniarki;kazda;okupacja;jest;trudna,34,0,796962.html) Pielęgniarki: Każda okupacja jest trudna Protestujące pielęgniarki spotkały się z minister zdrowia Ewą Kopacz.
bEiATBcO
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)