Notowania

wybory 2011
27.08.2011 17:44

Szefowie sztabów spotkają się, by umówić spotkanie

Z inicjatywą wyszedł szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek dojdzie do spotkania szefów sztabów wyborczych PiS, PO, PJN i SLD w Sejmie. Mają rozmawiać o warunkach przeprowadzenia przedwyborczej debaty. Z propozycją takiego spotkania wystąpili wczoraj politycy Sojuszu. *

Szef sztabu wyborczego SLD Stanisław Wziątek (na zdjęciu) zaproponował, by wszyscy szefowie sztabów partii, które mają swoje kluby w Sejmie, spotkali się w poniedziałek o godzinie 12, _ by przedyskutować zarówno kwestie merytorycznej zawartości dyskusji, jak i określić charakter, miejsce i czas tej dyskusji _.

Według Wziątka, wówczas wszystkie media na równych prawach będą miały możliwość transmisji z debaty, a Polacy będą mogli przekonać się jaki program mają partie polityczne i co je różni. Sztabowcy PiS, PO, PJN potwierdzili gotowość do wzięcia udziału w spotkaniu. Nie udało się skontaktować ze sztabem PSL.

_ - Prawdopodobnie nasz szef sztabu wyborczego pojawi się na spotkaniu w Sejmie, choć generalnie debaty o debatach to szkoda czasu _ - powiedział we Wrocławiu rzecznik PiS Adam Hofman. Dodał, że PiS nie ma za bardzo czasu na taki spotkania, ale wymaga tego, aby szef sztabu wyborczego się na nim pojawił._ normalność - Teraz jeździmy po Polsce i spotykamy się z ludźmi, a do debat wrócimy przed samymi wyborami _ - tłumaczył poseł.

Rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że sztab Platformy otrzymał zaproszenie od SLD na poniedziałkowe spotkanie. _ - Z tego co wiem, takie spotkanie ma się odbyć i mam nadzieję, że nastąpią jakieś ustalenia _ - podkreśliła.

Szef sztabu wyborczego PJN Tomasz Dudziński powiedział, że - z tego co wie - sztab PJN otrzymał już zaproszenie od SLD na poniedziałkowe spotkanie. _ - Oczywiście z tego zaproszenia skorzystam _ - dodał.

Pytany, czego spodziewa się po spotkaniu, odparł: _ Przede wszystkim należy ustalić jakieś terminy, po drugie - zakres tematyczny debat, po trzecie - miejsce. Tak, by każda stacja telewizyjna i radiowa mogła przeprowadzić transmisję tej debaty, żeby to było jak najbardziej demokratyczne, by nikt nie był wykluczony _.

Czytaj więcej o kampanii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;czeka;na;hall;ale;debaty;nie;bedzie,19,0,897043.html) PiS czeka na Hall, ale debaty nie będzie PiS zaprosiło na jutro minister edukacji do nowego centrum, które otworzył Jarosław Kaczyński. PO już odmówiła udziału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t97439.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;zapraszaja;po;i;pis;na;debate;do;siebie,137,0,895625.html) Pogodzą PO i PiS na "zielonej łące"? Prezes PSL Waldemar Pawlak przedstawił propozycję zorganizowania debaty wyborczej między PO a PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t155000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zaprasza;na;debaty;wskazuje;miejsce,167,0,895143.html) Kaczyński zaprasza ministrów do siebie. PO wysłała mu list Partie spierają się o czas i miejsce przedwyborczych debat.
Tagi: wybory 2011, wybory, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz