Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Takiego pomnika prezes Kaczyński nie chce

0
Podziel się:

Prezes PiS uważa, że części wraku TU-154 nie powinny znaleźć się w monumencie.

Takiego pomnika prezes Kaczyński nie chce
(PAP/Grzegorz Momot)
bESgNaDF

Premier Donald Tusk powiedział, że prezydent Bronisław Komorowski chce, aby wrak samolotu Tu-154M, po powrocie do Polski, stał się kluczowym elementem _ monumentu, który będzie upamiętniał ofiary katastrofy _. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czwartek w TVP1 odniósł się do koncepcji:

_ - Sadzę, że to nie jest dobry pomysł, żeby wrak był częścią pomnika. Sądzę, że pomnik powinien powstać, a nawet więcej pomników. Trzeba by było odwołać się do wyobraźni rzeźbiarzy, architektów. To oni powinni decydować o tym, jak ten pomnik ma wyglądać _ - powiedział prezes PiS w TVP1.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111780.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;smolensk;to;najwieksza;tragedia;po;ii;wojnie,59,0,685371.html) Kaczyński: Smoleńsk to największa tragedia po II wojnie Prezes PiS chce w całym kraju tablic i pomników upamiętniających ofiary.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t103709.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;jadwiga;kaczynska;na;czele;komitetu;budowy;pomnika,117,0,653685.html) PiS: Jadwiga Kaczyńska na czele komitetu budowy pomnika Posłowie PiS uważają, że nie upamiętniono ofiar katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t94403.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rok;po;tragedii;obeliski;tablice;ulice,66,0,804418.html) Rok po tragedii. Obeliski, tablice, ulice Obeliskami i tablicami pamiątkowymi, a także nadawaniem imienia Lecha i Marii Kaczyńskich ulicom, skwerom czy parkom uczczono w kraju i zagranicą pamięć pary prezydenckie tragicznie zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem.
bESgNaEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)