Notowania

tatry
30.04.2012 14:23

Tragedia w Tatrach. Dwie osoby nie żyją

Mimo natychmiastowej reanimacji turystów nie udało się uratować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)

Dwóch turystów zginęło na bardzo trudnym szlaku na Rysy. Zjeżdżający ze szczytu na nartach skialpinista przewrócił się i zderzył z turystką idącą szlakiem.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy w pobliżu przeprowadzali ćwiczenia, natychmiast przybyli na miejsce. Mimo natychmiastowej reanimacji turystów nie udało się uratować. Na pokładzie śmigłowca ratownicy przetransportowali ich ciała do zakopiańskiego szpitala.

Narciarz zderzył się także z inną kobietą, która zdążyła jednak wbić czekan i dzięki temu zdołała się uratować. Kobieta trafiła do szpitala ze złamaną ręką. Poszkodowani turyści pochodzą z Warszawy i Łodzi.

Rysy to najwyższy szczyt w polskiej części tatr. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m.

Skialpinizm to połączenie wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w terenie górskim, o znacznym stopniu nachylenia i dużych niebezpieczeństwach.

Wysoko w Tatrach leży śnieg. Na niektórych szlakach można poruszać się na nartach tourowych. W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli ciało turysty. Spadł z wysokości? Ciało turysty ratownicy dostrzegli z pokładu śmigłowca, kiedy lecieli po innego turystę, który w trudnych warunkach nie mógł samodzielnie zejść z gór.
Kobietę zabiła lawina 52-latka od momentu przywiezienia do szpitala była w stanie krytycznym. Lekarze utrzymywali ją w stanie śpiączki farmakologicznej.
Były żołnierz znaleziony w Tatrach już z rodziną Stan odnalezionego w górach 36-latka jest dobry.
Tagi: tatry, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz