Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Tusk chowa się za plecami marszałek Sejmu"

0
Podziel się:

PiS krytykuje Ewę Kopacz za to, że nie nadała biegu wnioskowi o informację premiera w sprawie przebiegu zjazdu dolnośląskiej PO.

"Tusk chowa się za plecami marszałek Sejmu"
(PAP/Radek Pietruszka)
bEErKnbF

Według PiS Donald Tusk tej sprawie _ chowa się za plecami _ Ewy Kopacz. Marszałek odpowiada, że ma 4 miesiąca na udzielenie odpowiedzi na taki wniosek.

Klub PiS chciał, by premier podczas rozpoczętego w środę posiedzenia Sejmu przedstawił informację _ wyjaśniającą, w jaki sposób ma zamiar przeciąć patologiczne zachowania _ swoich partyjnych podwładnych. Chodzi - według PiS - o _ korupcję polityczną _ wokół zjazdu PO na Dolnym Śląsku.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz pytana w środę rano przez dziennikarzy dlaczego informacja w tej sprawie nie znalazła się w porządku obrad tłumaczyła, że zgodnie z regulaminem Sejmu marszałek ma cztery miesiące na udzielenie odpowiedzi na taki wniosek. _ To nie jest tak, że jeśli jest wnoszona jakakolwiek prośba o rozszerzenie porządku to musi być natychmiast spełniona _ - podkreśliła. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie ocenił, że argumentacja marszałek Sejmu jest _ oderwana od rzeczywistości _. _ Dziś byliśmy świadkiem zastosowania przez marszałek Ewy Kopacz zamrażarki _ - powiedział

bEErKnbH

Według niego w sprawach, które są niewygodne dla rządzących, szczególnie dla premiera, Kopacz _ chowa do szuflady _ wnioski opozycji, by opinia publiczna nie mogła poznać szczegółów działań antykorupcyjnych, które powinny prowadzić w tej sprawie instytucje państwowe. _ Mamy do czynienia z bardzo wyraźną arogancją wobec Sejmu ze trony władzy; mamy do czynienia z chowaniem się przez premiera Donald Tuska za plecami pani marszałek Ewy Kopacz _ - podkreślił Błaszczak.

Dlatego - jak poinformował - jego klub jeszcze podczas obecnego posiedzenia Sejmu będzie wnioskował o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji ds. kontroli państwowej. _ Będziemy wnioskowali o to, aby był obecny na tym posiedzeniu premier Donald Tusk i żeby przedstawił swoją opinię w sprawie podejmowanych, a mówiąc wprost niepodejmowanych działań przez CBA odnośnie tej patologii, z którą niewątpliwie mieliśmy do czynienia, a która została ujawniona w szeregach partii rządzącej _ - zaznaczył Błaszczak.

Dawid Jackiewicz (PiS) dodał, że grupa posłów PiS złoży także wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji skarbu państwa z udziałem m.in. ministra Włodzimierza Karpińskiego i prezesa KGHM. _ Chcemy przeprowadzić dyskusję, w jakim stopniu dochodzi do korupcji politycznej. Jest to proceder złodziejstwa, okradania spółek Skarbu Państwa z ich majątku i wypracowanego zysku, aby zaspakajać interesy partyjne _ - powiedział Jackiewicz.

Podczas zjazdu dolnośląskiej PO nowym szefem partii w regionie został Jacek Protasiewicz. Pokonał 11 głosami Grzegorza Schetynę. Po zjeździe _ Newsweek _ upublicznił dwa nagrania, na których słychać, jak zwolennicy Protasiewicza namawiają do oddania na niego głosu w zamian za pomoc w załatwieniu pracy w KGHM lub za miejsce w radzie nadzorczej jednej z państwowych spółek. Prokuratura Okręgowa w Legnicy z urzędu analizuje doniesienia medialne związane z domniemanymi nieprawidłowościami przy wyborze władz dolnośląskiej PO.

bEErKnbN

Czytaj więcej w Money.pl

bEErKnci
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)