Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraińscy kibice dostaną wizy do biletów

0
Podziel się:

Ukraińscy kibice, udający się do Polski na rozgrywki Euro 2012, będą otrzymywać wizy na podstawie biletów na mecze piłkarskie.

Ukraińscy kibice dostaną wizy do biletów
(PRESS PHOTO CENTER/East News)

Ukraińscy kibice, udający się do Polski na rozgrywki Euro 2012, będą otrzymywać wizy na podstawie biletów na mecze piłkarskie - poinformowało MSZ Ukrainy.

Są to wstępne ustalenia, które zapadły podczas przeprowadzonych w środę w Kijowie polsko-ukraińskich konsultacji konsularnych - poinformował resort.

Uczestnicy spotkania omówili m.in. organizację ruchu osób przekraczających granicę między dwoma krajami podczas Euro 2012, oraz kwestię powołania punktów konsularnych, w których osoby te będą mogły uzyskać pomoc.

_ W odniesieniu do kibiców udających się na mecze Euro 2012 podstawą do uzyskania wizy w polskim urzędzie konsularnym będzie posiadanie oryginału ważnego biletu na mecz piłkarski. Natomiast w przypadku zbiorowego składania wniosków wizowych (grupy zorganizowane), dla uzyskania wizy nie będzie wymagane osobiste stawiennictwo aplikującego _ - napisał w komentarzu polski resort spraw zagranicznych.

Jednocześnie polski MSZ zwrócił uwagę, że stosowanie uproszczonych procedur udzielania wiz nie będzie oznaczać zupełnego automatyzmu ze strony konsulów. Polska od grudnia 2007 roku jest członkiem strefy Schengen, a co za tym idzie zobowiązana jest do stosowania i przestrzegania zapisów prawa unijnego w zakresie polityki wizowej.

_ W związku z powyższym wizy krótkoterminowe (na pobyt do trzech miesięcy w okresie półrocznym) wydawane będą przez polskie urzędy konsularne zgodnie z acquis Schengen, na podstawie Wspólnotowego Kodeksu Wizowego _ - czytamy w komentarzu MSZ. Resort zaznaczył, że w procesie podejmowania decyzji konsulowie będą uwzględniać element ryzyka związanego z nielegalną migracją, która może nasilić się pod pretekstem uczestnictwa w imprezach turnieju Euro 2012.

Piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. to impreza organizowana wspólnie przez Polskę i Ukrainę. Na Ukrainie rozgrywki turnieju odbędą się w: Kijowie, Lwowie, Doniecku i Charkowie. W Polsce w: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Obywatele Polski od 2005 r. podróżują na Ukrainę bez wiz. Ukraińcy, którzy chcą pojechać do Polski muszą posiadać wizę. Mogą ją uzyskać w jednym z siedmiu konsulatów RP: w Kijowie, Lwowie, Łucku, Charkowie, Winnicy, Odessie i Sewastopolu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/60/t153916.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/bilety;na;euro;2012;mozna;juz;odsprzedawac,156,0,885660.html) Bilety na Euro 2012. Można już odsprzedawać Od dziś na oficjalnej stronie UEFA kibice, którzy wylosowali i kupili bilety na turniej finałowy EURO w Polsce i Ukrainie, mogą je odsprzedać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t94085.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;2012;bez;wiz;do;unii;europejskiej,24,0,853016.html) Ukraina w 2012 bez wiz do Unii Europejskiej? Obywatele państw UE jeżdżą na Ukrainę bez wiz. Odwrotnie tak nie jest.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85983.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/bilety;na;euro;2012;jest;furtka;dla;spekulantow,130,0,802690.html) Bilety na Euro. Jest furtka dla spekulantów? Każdy może kupić bilet dla siebie i gości, bez podawania ich danych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)