Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ulewy na Dolnym Śląsku. Po opadach deszczu ponad 180 interwencji strażaków

0
Podziel się:

Najczęściej strażacy interweniowali na południu powiatu wrocławskiego, m.in. w gminie Sobótka. W miejscowościach w okolicach Sobótki podtopionych jest kilka gminnych dróg.

Strażacy interweniowali również na Śląsku
Strażacy interweniowali również na Śląsku (PAP/Andrzej Grygiel)

Ponad 180 razy w ciągu ostatnich godzin interweniowali strażacy w zawiązku z intensywnymi opadami deszczu, które dziś występują na Dolnym Śląsku. W regionie obowiązują cztery alarmy powodziowe, a rzeki w sześciu miejscach przekroczyły stany alarmowe.

Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, najwięcej zgłoszeń dotyczy wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji oraz zabezpieczeń gospodarstw przed wodą spływającą z pól.

Zalany tunel pod torami kolejowymi w Pszczynie

  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zalany-tunel-pod-torami-kolejowymi-w-pszczynie-g559116.html) Najczęściej strażacy interweniowali na południu powiatu wrocławskiego, m.in. w gminie Sobótka. W miejscowościach w okolicach Sobótki podtopionych jest kilka gminnych dróg. Strażacy interweniowali również w powiatach złotoryjskim, lwóweckim, dzierżoniowskim oraz jeleniogórskim. Dużo podtopień odnotowano w gminie Marcinowice.

_ Przyczyną podtopień jest woda spływająca z pól oraz małe strumienie, które po opadach deszczu gwałtownie przybrały _ - powiedział dyżurny strażak.

Walka z ulewami i podtopieniami koło Zakopanego

  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/walka-z-ulewami-i-podtopieniami-kolo-zakopanego-g559086.html) Według informacji przekazanych przez biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w regionie obowiązują cztery alarmy powodziowe - w gminach Marcinowice, Świdnica, Ścinawa oraz powiecie złotoryjskim. W gminach Stare Bogaczowice, Świebodzice, Olszyna, mieście Jelenia Góra, oraz powiecie zgorzeleckim wprowadzono pogotowia przeciwpowodziowe.

Rzeki na sześciu wodowskazach przekroczyły stany alarmowe, zaś w 13 ostrzegawcze.

Według prognoz IMGW we Wrocławiu opady na Dolnym Śląsku mogą występować do środy. _ Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami około 50 mm, a w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim od 30 mm do 45 mm, miejscami od 60 mm do 70 mm _ - podano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ulewy na Dolnym Śląsku. Korki i podtopienia W Legnicy kobieta wjechała samochodem do tunelu i zaczęła tonąć. Policjanci wyciągnęli ją i dziecko z auta. Na szczęście nic im się nie stało.
Grad wybijał szyby i niszczył dachy Strażacy wzywani byli głównie do zalanych posesji i piwnic, a także do usuwania połamanych konarów z dróg.
Zalane ulice i posesje. Ulewa trwała 1,5 godziny Strażacy otrzymali około 20 wezwań do pompowania wody z zalanych piwnic i domów w Radzyniu Podlaskim oraz sąsiedniej gminie Wohyń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)