Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ulewy w Polsce. Podtopienia w Małopolsce

0
Podziel się:

W Krakowie wylał Prądnik, zalewając piwnice, garaże i samochody w rejonie ulicy Majora.

Ulewy w Polsce. Podtopienia w Małopolsce
(PAP/Grzegorz Momot)

355 interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy w Małopolsce. Najpoważniejsza sytuacja jest w powiecie krakowskim - poinformował rzecznik małopolskiej Straży Pożarnej kpt. Sebastian Woźniak.

Strażacy najczęściej interweniowali w powiatach krakowskim 138 razy, olkuskim - 44, miechowskim - 43 i bocheńskim - 38. W powiecie krakowskim wylały potoki Prądnik i Dłubnia, zalewając posesje w gm. Skała, Zielonki i Iwanowice. _ Tam, strażacy oprócz wypompowywania wody układali worki z piaskiem, by zabezpieczyć posesje _ - powiedział Woźniak.

W Krakowie wylał Prądnik, zalewając piwnice, garaże i samochody w rejonie ulicy Majora.

Jak podała rzeczniczka wojewody małopolskiego Monika Frenkiel, w Małopolsce alarm powodziowy obowiązuje w gm. Rzezawa w pow. bocheńskim.

Walka z ulewami i podtopieniami koło Zakopanego

  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot
  • fot: PAP/Grzegorz Momot [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/walka-z-ulewami-i-podtopieniami-kolo-zakopanego-g559086.html) Stan alarmowy został przekroczony na dwóch rzekach: Prądnik w Ojcowie o 15 cm i Rudawie w gm. Zabierzów o 28 cm. Stan ostrzegawczy przekroczyły Stryszawka w Suchej Beskidzkiej o 48 cm i Szreniawa w Biskupicach o 15 cm.
Czytaj więcej w Money.pl
Zalane ulice, domy i tunel. Paraliż po ulewach Trudna sytuacja na Śląsku po ulewach, jakie przeszły przez region minionej doby. Zalane torowisko blokuje ruch kolejowy, w szkołach odwołano lekcje.
Zagrożenie powodziowe? Oto najnowsze dane Według informacji z Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego we wszystkich województwach odnotowuje się tendencję spadkową wody w rzekach.
Grad wybijał szyby i niszczył dachy Strażacy wzywani byli głównie do zalanych posesji i piwnic, a także do usuwania połamanych konarów z dróg.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)