Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa o prokuraturze. Gowin nie odpuści

0
Podziel się:

Polacy mają dość tego, że prokuratura postępuje w sposób tak chaotyczny, tak nieuporządkowany, że ciągle prokuratorzy wikłają się w jakieś wewnętrzne konflikty.

Ustawa o prokuraturze. Gowin nie odpuści
(Damian Klamka/East News)
bETuStNN

Minister Sprawiedliwości nie zamierza ugiąć się pod presją korporacji prokuratorskiej i zapowiada, że nie zrezygnuje z nowelizacji ustawy o prokuraturze. Projekt firmowany przez Jarosława Gowina ma zwiększyć demokratyczną kontrolę nad prokuraturą. Sprzeciwia się temu Krajowa Rada Prokuratury.

Minister Gowin mówił w radiowej Trójce, że jego resort będzie dalej prowadził pracę nad zmianami w prawie. Dodał, że trzeba uporządkować prokuraturę:

_ - W tej sprawie czuję za sobą bardzo zdecydowane poparcie opinii publicznej. Polacy mają dość tego, że prokuratura postępuje w sposób tak chaotyczny, tak nieuporządkowany, że ciągle prokuratorzy wikłają się w jakieś wewnętrzne konflikty. Dość tego. Trzeba tam wreszcie wprowadzić porządek - _przekonuje.

bETuStNP

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA GOWINA:

Źródło: IAR

Jarosław Gowin nie przejmuje się uwagami ze strony Krajowej Rady Prokuratury. Zdaniem ministra, Rada powinna zacząć krytykę od siebie:

_ - Na miejscu Krajowej Rady Prokuratury skupiłbym się na usuwaniu przyczyn, dla których ta ustawa musi być znowelizowana i na budowaniu autorytetu tej instytucji. Ten autorytet jest codziennie podważany. Prokuratorzy są od tego, żeby dbać o bezpieczeństwo Polaków, a nie, żeby się wdawać w politykę _ - mówił.

bETuStNV

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA GOWINA:

Źródło: IAR

Założenia do projektu przeszły konsultacje międzyresortowe. Według Jarosława Gowina, w ciągu miesiąca ustawa będzie gotowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratorzy przeciw Gowinowi. Jest apel Jej zdaniem rozważane pomysły grożą _ powrotem do praktyki podporządkowania prokuratorów bieżącym interesom politycznym _.
Szef prokuratury uległ. Zmusili go do... Prokurator generalny zawiesił prace powołanego przez siebie zespołu, który miał opracować nowe przepisy.
Przesądzą co dalej z pułkownikiem Przybyłem? Krajowa Rada Prokuratury, na wniosek prezydenta, zajmie się próbą zażegnania konfliktu w prokuraturze.
bETuStOq
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)