Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Zobacz, które miejsca omijać

0
Podziel się:

W związku z pracami swoje trasy zmienią pojazdy komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Zobacz, które miejsca omijać
(rdkg/CC/Flickr)

Odbudowa ulic w pobliżu stacji II linii metra na Powiślu oraz wymiana nawierzchni na ul. Waryńskiego i ul. Modlińskiej spowodują w najbliższych dniach utrudnienia i zmiany w ruchu drogowym - poinformował stołeczny ratusz.

Budowniczowie centralnego odcinka II linii metra rozpoczną odbudowę ulic na Powiślu, w okolicy stacji _ Centrum Nauki Kopernik _. Ok. godz. 22 zamknięty zostanie bezpośredni wjazd na most Świętokrzyski z ul. Tamka w kierunku Pragi. Droga na most poprowadzona zostanie objazdem: trzeba skręcić w ul. Dobrą, potem w Zajęczą i nią, pasem wytyczonym _ pod prąd _, pojechać w kierunku mostu.

Na ul. Zajęczej, w kierunku Pragi, ruch będzie odbywał się jednym pasem ruchu, a w stronę centrum - dwoma. Kierowcy będą mogli skręcić z ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (od strony Centrum Nauki Kopernik) w lewo w kierunku Pragi. Odcinek ul. Tamka, pomiędzy ul. Dobrą i placem budowy, stanie się dwukierunkowy, podobnie zorganizowany będzie ruch na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy gmachu ASP i na ul. Jaracza. Na tych dwóch ulicach zmienią się zasady parkowania. Roboty potrwają ok. 10 dni.

W związku z pracami swoje trasy zmienią pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 102 (w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska) pojadą ul. Dobrą, Ludną, Wioślarską, mostem i al. Józefa Poniatowskiego. Pojazdy linii 162 (w kierunku pętli Targówek) pojadą ul. Ludną, Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. Solidarności. Natomiast autobusy linii 444 (w kierunku pętli zoo) Nowym Światem, Al. Jerozolimskimi, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Sierakowskiego, ks. Kłopotowskiego i Wybrzeżem Helskim. Swoje trasy zmienią również autobusy linii nocnych N14 i N64.

Kolejne utrudnienia są związane z zaplanowaną przez drogowców wymianą nawierzchni. Od piątku, od godz. 22, do poniedziałku, do godz. 4, zamknięta dla ruchu będzie ul. Waryńskiego pomiędzy Rondem Jazdy Polskiej i ul. Batorego. Zamknięty odcinek będzie można objechać, kierując się do al. Niepodległości. Przejezdne będzie skrzyżowanie ul. Waryńskiego z ul. Batorego i Boya-Żeleńskiego. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 131, 501, 519, 522, N31 i N81.

Również od piątku, od godz. 22 do poniedziałku, do godz. 4 zamknięta dla ruchu będzie połowa wschodniej jezdni ul. Modlińskiej pomiędzy trasą mostu M. Skłodowskiej-Curie i ul. Mehoffera. Drogowcy także i tutaj będą kładli nową nawierzchnię. Ruch drogowy będzie się odbywał pozostałą częścią jezdni, ale zostaną wprowadzone zmiany w lokalizacji przystanków. Autobusy linii 152 (tylko w kierunku pętli Białołęka-Dworska) pojadą objazdem ul. Światowida, Mehoffera, Parcelacyjną, Jeżowskiego, Mehoffera, Polnych Kwiatów i Ołówkową.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)