Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Zobacz, które miejsca omijać

0
Podziel się:

Utrudnienia dotkną najbardziej zmotoryzowanych.

Utrudnienia w ruchu w Warszawie. Zobacz, które miejsca omijać
(jimbowen0306/CC/Flickr)

Zamknięcie połowy mostu Łazienkowskiego, ograniczenie ruchu na Białołęce oraz na niektórych ulicach w centrum miasta - to niektóre utrudnienia w ruchu, z którymi muszą liczyć się w weekend kierowcy - poinformował Urząd m.st. Warszawy.

W związku z budową nowych łącznic Trasy Łazienkowskiej już od piątku, od godz. 22 do poniedziałku, do godz. 6 wstrzymany będzie ruch pojazdów na jednej nitce trasy. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca na Pragę. Ruch samochodów przez Wisłę na moście Łazienkowskim zostanie przełożony na jezdnię północną - kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę (zlikwidowany będzie buspas).

Na Białołęce utrudnienia będą związane z budową trasy tramwajowej wzdłuż ul. Światowida. Od piątku od godz. 22 wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Światowida i J. Mehoffera. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Świderska - Ćmielowska - Myśliborska. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku lipca.

Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe. Od skrzyżowania ulic Światowida/Stefanika autobusy linii 101 i 186 pojadą ul.: Stefanika, Strumykową, Myśliborską, Ćmielowską i Światowida, linii 126: Stefanika, Strumykową, Myśliborską i Mehoffera, 509: Stefanika, Odkrytą, Nowodworską, Mehoffera, Świderską i Ćmielowska, 518: Stefanika, Odkrytą, Nowodworską, Mehoffera, Świderską i Porajów a linii E-8: Stefanika, Strumykową, Myśliborską i Trasą Mostu Skłodowskiej-Curie. Zmienią się również trasy m.in. linii 133, 516 i E-6.

Kolejne utrudnienia związane są z zaplanowanymi na weekend imprezami. W sobotę ulicami Warszawy przejdzie marsz Różowej Wstążki, który promuje profilaktykę raka piersi i zachęca kobiety do regularnych badań. Uczestnicy wyruszą o godz. 12 z placu Zamkowym i przejdą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, J. Moliera, Senatorska, Podwale, Nowomiejska, Mostowa, Rybaki do skweru 1 Dywizji Pancernej. Na trasie przemarszu można spodziewać się ograniczeń w ruchu drogowym.

Również w sobotę na Stadionie Narodowym odbędą się pokazy Monster Jam (wyścigi i zawody specjalnie zmodyfikowanych samochodów z ogromnymi kołami). Z tego powodu od godz. 14 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska będzie wyłączony z ruchu indywidualnego (z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych). Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138 i 146. Zamknięty obszar zostanie otwarty ok. godz. 18.30.

W niedzielę w Rembertowie o godz. 11 wystartuje II Bieg Runbertów. Wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na trasie biegu m.in. ulicami: al. gen. A. Chruściela _ Montera _, Bombardierów, Zawodowa, Kadrowa, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego, Pacholęca, Kadrowej.

W sobotę po raz pierwszy w tym sezonie, na stołeczne tory wyjedzie linia T. Zabytkowy tramwaj wyruszy z placu Narutowicza, pojedzie mostem Śląsko-Dąbrowskim na Pragę i powróci na Ochotę mostem Gdańskim. Honorowane będą wszystkie bilety ZTM. Bilety okresowe (dobowe, weekendowe, 30- i 90-dniowe) należy wcześniej skasować, a kartę miejską aktywować kartę w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub bramce metra.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcesz pobiegać z Tuskiem? Jest szansa Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do Biegu. Jak podkreślił, do imprezy, która trwa do 8.30 można się dołączyć w dowolnym momencie i nie trzeba przebiegać całej trasy.
Każdy będzie mógł posłuchać Obamy Każdy będzie miał wstęp na Plac Zamkowy w Warszawie podczas przemówień Baracka Obamy i Bronisława Komorowskiego 4 czerwca.
Obywatele planują budżet. Sprawdź, gdzie Co trzeci pomysł zgłoszony do budżetu obywatelskiego został odrzucony ze względów formalnych - poinformowali przedstawiciele warszawskiego ratusza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)