Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
16.04.2013 21:37

W PSL ostra reprymenda dla tych, co chcieli odwołać Nowaka

Prezydium klubu PSL udzieliło ostrej reprymendy posłom, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla ministra transportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Prezydium klubu PSL udzieliło ostrej reprymendy dwóm posłom Stronnictwa, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla ministra transportu Sławomira Nowaka - poinformował szef klubu Jan Bury. Klub ludowców spotkał się we wtorek z ministrem transportu; rozmowa dotyczyła inwestycji drogowych i kolejowych. *

Reprymendy w związku z głosowaniem za odwołaniem Nowaka prezydium klubu PSL udzieliło Piotrowi Walkowskiemu i Jarosławowi Górczyńskiemu.

_ - Myślę, że ci posłowie będą długo pamiętać tę rozmowę _ - powiedział szef klubu PSL. Dopytywany, dlaczego parlamentarzyści nie zostali ukarani naganą (co zapowiadał prezes PSL Janusz Piechociński), Bury odparł: _ nasz klub PSL jest tak demokratycznym klubem, że aby uruchomić procedury dyscyplinarne, musielibyśmy to robić nawet kilka miesięcy. Była więc ostra rozmowa, reprymenda na prezydium klubu z jednym i z drugim posłem, po wyjaśnieniach pisemnych, które wcześniej zostały złożone _.

We wtorek wieczorem klub PSL spotkał się z ministrem transportu. Głównym tematem rozmowy były inwestycje drogowe i kolejowe.

_ - Spotkania z posłami koalicyjnymi są zawsze przyjemnością, ich pytania dotyczyły przede wszystkim inwestycji drogowych i kolejowych. Przedstawiłem wszystkie realizowane programy, także te kluczowe, które realizuję już od ponad roku i te, z którymi wchodzimy za chwilę na rząd - jak nowe inwestycje drogowe za 31 miliardów złotych _ - powiedział Nowak dziennikarzom po spotkaniu.

Minister ocenił, że przedstawione przez niego informacje wzbudziły duże zainteresowanie posłów. _ - To początki nowej sieci drogowej, której realizację rozpoczniemy już w tym roku _ - zaznaczył. _ Każdy z posłów jest z jakiegoś okręgu wyborczego, koszula bliższa ciału, więc posłowie pytali o swoją obwodnicę, linię kolejową, dworzec czy swoją drogę. Mam świadomość, że nie wszystkie apetyty da się zaspokoić _ - przyznał minister transportu.

Szef klubu PSL Jan Bury relacjonował, że pytania dotyczyły nie tylko kwestii dróg, ale i perspektyw rozwoju kolei państwowych. _ Było także wyjaśnienie kwestii zachowania (w głosowaniu nad wotum nieufności dla Nowaka-PAP) naszych trzech posłów, ale minister nie czuje do tych posłów urazy i to jest ważne _ - powiedział.

Poinformował, że spotkania klubu PSL z ministrem transportu mają odbywać się przynajmniej raz na pół roku. Jak dodał, Nowak zapewnił we wtorek posłów, że mimo różnych problemów pieniądze na drogi i kolej z perspektywy finansowej, która kończy się w 2013 roku, będą w pełni wykorzystane, a planowanie wydatków na kolejną perspektywę 2014-20 jest niezagrożone.

Rzecznik Stronnictwa Krzysztof Kosiński mówił we wtorek, że zaproszenie Nowaka na spotkanie z klubem PSL było planowane jeszcze przed - jak to określił - _ feralnym głosowaniem _ nad wotum nieufności dla Nowaka.

Sam Nowak przyznał, że na samym początku wtorkowego spotkania była krótka rozmowa o głosowaniu posłów PSL nad wotum nieufności wobec niego. _ Wyjaśniliśmy sobie wszystkie kwestie, ja na pewno nie chowam żadnej urazy i nie mam z tym kłopotu _ - zapewnił minister.

Na początku kwietnia Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra transportu. Jednak za odwołaniem Nowaka głosowało trzech posłów PSL: Jarosław Górczyński, Henryk Smolarz i Piotr Walkowski. Smolarz zagłosował za odwołaniem Nowaka - jak wyjaśniał - w wyniku pomyłki.

W zeszły poniedziałek doszło do spotkania koalicyjnego z udziałem premiera Donalda Tuska i wicepremiera Janusza Piechocińskiego w tej sprawie.

Premier uznał wtedy, że wyjaśnienia przedstawione przez polityków PSL są przekonujące i wystarczające, bo - jak powiedział - _ kończyły się gwarancją, że tego typu zdarzenia się nie powtórzą _. Tusk przyznał wówczas, że jest możliwe, iż niektórzy ministrowie poświęcają zbyt mało czasu na rozmowy z posłami.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński zapowiada ukaranie posłów PSL Wicepremier, szef PSL zadeklarował zdecydowanie większą zwartość koalicji przy kolejnych głosowaniach.
Cała opozycja nadal za utrąceniem ministra Mimo odblokowania przez Komisję Europejską pieniędzy na drogi, domagają się głowy Sławomira Nowaka. Co zrobi PSL?
Kogo przekonuje obecny minister zdrowia? Z rozmów z przedstawicielami klubów wynika, że szef resortu zdrowia zachowa stanowisko. Broni go koalicja PO-PSL.
Tagi: psl, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz