Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wadliwe Dreamlinery były bezpieczne?

0
Podziel się:

Dwa z pięciu użytkowanych przez LOT Boeingów 787 nie miały kompletu filtrów paliwa.

Wadliwe Dreamlinery były bezpieczne?
(www.lot.com)
bEKUJRcl

Kontrole wykazały, że wybrakowane maszyny przekazał polskiemu przewoźnikowi producent. Obecny dziś w Warszawie wicedyrektor Boeinga Michael Fleming zapewniał, że mimo usterki, samoloty nie stwarzały zagrożenia dla podróżujących.

-_ Nie sądzę, żeby to było niebezpieczne dla pasażerów. Każdy z naszych samolotów ma kilka poziomów filtrowania paliwa. Inspekcje samolotów wykazały, że samolotach, w których brakowało filtrów, nie było żadnych uszkodzeń spowodowanych ich brakiem _ - mówił Michael Fleming.

Usterkę wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia podczas kontroli silników dokonywanej przez serwisanta Boeinga. Teraz wszystkie polskie Dreamlinery już latają.
Na czas uziemienia wadliwych egzemplarzy LOT wynajął dwie zastępcze maszyny. Kosztem wynajęcia LOT chce obciążyć Boeinga.

bEKUJRcn

PLL LOT negocjuje z Boeingiem odszkodowanie związane z poprzednim kilkumiesięcznym uziemieniem Dreamlinerów. Związane było ono z wadami w akumulatorach maszyn.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery wrócą. Wiadomo, kiedy Loty testowe trwają , ale istnieje prawdopodobieństwo, że na przełomie marca i kwietnia samoloty mogą powrócić do eksploatacji.
Dreamliner już lata. Zobacz, dokąd Samolot wystartował z Lotniska Chopina o godz. 8. rano. Z Pragi odleciał do Warszawy ok. 10 rano z ok. 150 pasażerami na pokładzie, do Warszawy doleciał po godz. 11.
LOT pierwszym takim przewoźnikiem w Europie Pierwszy Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT może wykonywać komercyjne rejsy z pasażerami oraz z cargo.
bEKUJRcO
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)