Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielki łuk przęsła mostu ustawiono na podporach

0
Podziel się:

Budowa mostu w Toruniu rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Inwestycja ma zostać zakończona 1 grudnia 2013 r. Koszt budowy mostu wynosi 753 mln zł.

Wielki łuk przęsła mostu ustawiono na podporach
(PAP/Tytus Żmijewski)
bEIEJBOt

Na podporach budowanego mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu zamontowano w sobotę pierwszy łuk przęsła - poinformowała rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg Agnieszka Kobus-Pęńsko. Za miesiąc montowany ma być łuk drugiego przęsła.

Łuk o długości 270 m, wysokości 50 m i wadze 2,75 tys. t, wsparty na dwóch wieżach montażowych, został dwoma holenderskimi barkami przetransportowany z przybrzeżnych doków w pobliże podpór na brzegu i na środku rzeki. Operacja trwała kilkanaście godzin, barki musiały płynąć bardzo powoli, aby konstrukcja nie przewróciła się.

W piątek i sobotę prowadzono prace związane z montażem łuku. Na wieżach, przy pomocy urządzeń hydraulicznych, został on podniesiony na wysokość 12 m. Później barki przesunęły się, łuk znalazł się nad podporami i powoli został opuszczony na specjalne gniazda.

bEIEJBOv

W kolejnym etapie prac łuk zostanie zespawany z podporami.

Za miesiąc na zostać przeprowadzona operacja transportu i montażu łuku drugiego przęsła.

Budowa mostu w Toruniu rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Inwestycja ma zostać zakończona 1 grudnia 2013 r. Koszt budowy mostu wynosi 753 mln zł, z czego 327 mln zł stanowić będzie dofinansowanie unijne. Będzie to druga przeprawa drogowa przez Wisłę w tym mieście.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten most połączy Polskę i Niemcy. A stanie... Inwestycja zakłada rozbiórkę starego mostu i budowę nowej pięcioprzęsłowej przeprawy przystosowanej dla ruchu dwutorowego.
Jest zgoda rządu na wielką inwestycję Zgodę na budowę wydał minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji ma nastąpić w 2015 r.
Rafako i Mostostal wybudują blok elektrowni w Jaworznie KIO oddaliła odwołania przegranych w przetargu na blok w Jaworznie. - _ Inwestycja będzie mieć pozytywny wpływ na całą branżę budowlaną _ - uważa szef resortu skarbu.
bEIEJBOW
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)