Notowania

wybory 2011
29.05.2011 16:25

Wielkie liczenie w PJN, przed wyborami

Zbliżający się krajowy zjazd partii ma wybrać prezesa ugrupowania. Paweł Poncyliusz nie będzie kandydował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Blisko 1,5 tysiąca członków oraz partyjne struktury w co trzecim powiecie - tak liderzy PJN oceniają swoje siły przed zbliżającym się krajowym zjazdem partii. Ostatnia z poprzedzających go konwencji regionalnych odbyła się dziś w Olsztynie.

_ - To będzie moment policzenia się, ustalenia jaką jesteśmy dzisiaj siłą _ - powiedział o zaplanowanym na 4 czerwca pierwszym krajowym zjeździe partii wiceszef klubu PJN Paweł Poncyliusz, który uczestniczył w niedzielnej konwencji regionalnej w Olsztynie.

Zjazd ma wybrać prezesa i władze krajowe oraz przyjąć uchwały programowe, którymi partia będzie się kierować w kampanii wyborczej do parlamentu. Paweł Poncyliusz zapowiedział, że nie będzie konkurował z Joanną Kluzik-Rostkowską i nie zamierza kandydować na prezesa PJN, ale - jak zastrzegł - _ teoretycznie jest możliwe zgłoszenie innych kandydatów niż ten, którego najbardziej się spodziewamy _.

Według władz PJN, dotychczas deklaracje członkowskie złożyło blisko 1,5 tysiąca osób. W całym kraju rejestrowane są koła powiatowe. _ - Są regionie bardziej zorganizowane takie jak Śląsk czy Małopolska i takie, które dopiero się tworzą jak Podlasie czy w Zachodniopomorskie _ - powiedział Poncyliusz. W jego ocenie plany budowania struktur partyjnych _ udało się zrealizować w 75 procentach _ w stosunku do pierwotnych zamierzeń.

_ - Po tych paru miesiącach bez kompleksu patrzę na organizację naszej partii, która tworzy się praktycznie bez pieniędzy, w oparciu tylko o kilku krajowych liderów i osoby, które często działają w partii pomiędzy swoimi obowiązkami zawodowymi a rodzinnymi _ - stwierdził Poncyliusz.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t90818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;lub;kowal;szefem;sztabu;pjn,132,0,823172.html) Migalski lub Kowal szefem sztabu PJN
Koła PJN powstają w co trzecim powiecie, najwięcej jest w dużych miastach. W każdym okręgu wyborczym są powołani koordynatorzy.

Po zjeździe krajowym planowane są wybory władz regionalnych. W dzisiejszej konwencji regionalnej w Olsztynie uczestniczyło około 50 osób. Wcześniej podobne konwencje zorganizowano w Krakowie, Tarnowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Ciechanowie i Katowicach.

Zdaniem koordynatora PJN w okręgu olsztyńskim Tomasza Owsianika, lokalni działacze nie obawiają się pogłosek o możliwym starcie krajowych liderów partii z list PSL lub PO. _ - To jakiś absurd nikt z nas nie traktuje tego poważnie _ - ocenił Owsianik. Jak powiedział Owsianik, w czerwcu mają być znani kandydaci na senatorów w poszczególnych okręgach, a w lipcu w regiony przedstawią listy kandydatów na posłów do akceptacji przez wadze krajowe partii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krotszy;kongres;pjn;wybierze;nowe;wladze,80,0,831056.html) Krótszy kongres PJN wybierze nowe władze Kongres krajowy PJN, na którym zostaną wybrane władze partii, odbędzie się 4 czerwca w Warszawie - informuje Elżbiera Jakubiak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t139405.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kluzik-rostkowska;informacja;o;przejsciu;do;po;jak;ta;o;wielorybie;w;wisle,241,0,829169.html) Kluzik-Rostkowska: Informacja o przejściu do PO, jak ta o wielorybie w Wiśle Jako kapitan nie zostawię załogi. Bo to PJN ma rację.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t139144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bartosz;arlukowicz;to;dopiero;poczatek;transferow,112,0,826736.html) Bartosz Arłukowicz to dopiero początek transferów Platforma zaprasza na swoje listy PJN, ale też Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego.
Tagi: wybory 2011, wybory, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz