Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Władze PiS się zmienią. Kaczyński je ogranicza

0
Podziel się:

Ścisłe kierownictwo PiS - komitet polityczny - prawdopodobnie zawęży się do kilku najbardziej zaufanych osób prezesa partii.

Władze PiS się zmienią. Kaczyński je ogranicza
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ścisłe kierownictwo PiS - komitet polityczny - prawdopodobnie zawęży się do kilku najbardziej zaufanych osób prezesa partii. Takie rozwiązanie zostało przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego - mówią politycy z władz Prawa i Sprawiedliwości.

Pomysł został przedstawiony przez Kaczyńskiego posłom i senatorom na jednym z ostatnich posiedzeń klubu parlamentarnego PiS. Według informatorów w partii propozycja została zaakceptowana przez parlamentarzystów.

_ - Prezes Kaczyński tłumaczył, że z posiedzeń komitetu wypływają informacje oraz że taka sytuacja nie może mieć dłużej miejsca. Poinformował, że poważnie rozważa zmiany w składzie komitetu _ - powiedział jeden z prominentnych posłów PiS.

Kaczyński pytany w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej o możliwość zmian w komitecie odpowiedział wymijająco: _ Nie spodziewałbym się rewolucji _.

_ Zmiany nastąpią. Zmniejszenie liczebności komitetu jest bardzo prawdopodobne, ale możliwy jest też scenariusz +rozmydlenia+ kierownictwa. Komitet zmieni zasady działania, wejdą do niego reprezentanci regionów i stanie się ciałem fasadowym, decyzje i tak będą zapadały w węższym gronie. Taki proces, póki co, następuje _ - uważa polityk z władz PiS, z którym rozmawiała PAP.

W komitecie politycznym jest obecnie 29 polityków. Oprócz Kaczyńskiego są to m.in. szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, wiceprezesi: Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Beata Szydło, szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Dotychczas trend był odwrotny od zaproponowanego ostatnio przez prezesa PiS - skład komitetu poszerzał się. Ostatni raz pod koniec 2011 r., kiedy do kierownictwa PiS weszli: rzecznik Adam Hofman, europoseł Tomasz Poręba, europoseł Marek Gróbarczyk oraz posłowie Elżbieta Witek oraz Wiesław Janczyk.

Obecnie do władz partii przymierzany jest Antoni Macierewicz, jednak jego kandydatura budzi sprzeciw wielu członków komitetu.

Czytaj więcej wydarzeniach dotyczących PiS
Polityk PiS zaprzecza: Nie wybuczeli mnie Adam Hofman jako jedyny z nowo wybrany członek Komitetu Politycznego PiS nie dostał oklasków.
To sekret dobrego humoru Kaczyńskiego? Według wewnętrznych sondaży PiS, poparcie dla Platformy Obywatelskiej jest już tylko o dwa punkty procentowe wyższe niż dla Prawa i Sprawiedliwości
Kaczyński: Pracowici zostaną w PiS Prezes PiS zaprzecza jakoby chciał się pozbyć jednej trzeciej posłów partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)