Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Woda w rzekach nadal wysoko, ale jest dużo lepiej

0
Podziel się:

W najbliższych dniach na większości rzek w kraju stan wody będzie się
powoli stabilizował.

Woda w rzekach nadal wysoko, ale jest dużo lepiej
(PAP/Artur Reszko)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał cztery ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia, dotyczące możliwości wystąpienia wzrostów poziomu wody powyżej stanów alarmowych na terenie województw: podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego oraz dwa ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia wzrostów poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych na terenie województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Przekroczenie stanu alarmowego zanotowano: na 16 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 8 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry oraz na 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza. Stan wody powyżej stanu alarmowego utrzymuje się w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Stan ostrzegawczy przekroczony jest na 28 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 32 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry i na dwóch stacjach wodowskazowych rzek Przymorza.

Jak informuje MAC, służby wojewodów na bieżąco monitorują sytuację na rzekach i zbiornikach retencyjnych na terenie całego kraju

Czytaj więcej w Money.pl
Temperatura coraz wyższa. Grozi nam powódź? Po kilku tygodniach prawdziwej zimy za oknem wreszcie słonce. Synoptycy twierdzą, że wiosna coraz bliżej, choć do soboty trzeba jeszcze spodziewać się deszczu.
Nowe doniesienia o zagrożeniu powodzią Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, wyjaśniał, że w ciągu dnia mamy spływ wody do rzek, a wieczorem i nocą temperatura spada poniżej zera.
Powódź? Stany alarmowe przekroczone... Sytuacja hydrologiczna stabilizuje się; obecnie nie występuje zagrożenie powodziowe - poinformowało w dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)