Notowania

donald tusk
28.08.2012 11:23

Wojciech Kowalczyk nowym wiceministrem finansów

Kowalczyk ma nadzorować departamenty m.in. długu publicznego, polityki finansowej oraz analiz i statystyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Powołany przez Donalda Tuska wiceminister ma nadzorować departamenty m.in. długu publicznego, polityki finansowej oraz analiz i statystyki.

Jak poinformował resort finansów, Kowalczyk będzie _ nadzorować sprawy związane z polityką finansową, rozwojem rynku finansowego i instytucji finansowych działających w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, kapitałowym, długiem publicznym oraz wynagrodzeniami i ubezpieczeniami społecznymi _.

Kowalczyk jest absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH). Od 2010 r. pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za pion sprzedaży i rynków finansowych w Banku Gospodarstwa Krajowego. Od 2011 r. wiceprezes zarządu BGK.

W latach 1995-2001 i 2004-2010 pracował w Banku Handlowym odpowiadał m.in. za aktywność banku na krajowych i międzynarodowych rynkach finansowych oraz na rynku dłużnych papierów wartościowych. Odpowiadał za aktywność banku na rynkach finansowych. Zbudował tam pierwszy w Polsce zespół biura instrumentów dłużnych.

Od 2001 do 2004 r. był odpowiedzialny za działania Merrill Lynch International London na polskim i węgierskim rynku walutowym, rynku papierów dłużnych i instrumentów pochodnych związanych z ryzykiem stopy procentowej i kursu walutowego. Zna biegle angielski, dobrze rosyjski, a jego hobby to sport i muzyka.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą odwołać rząd Tuska. "Złożymy wniosek" PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności - zapowiedział dzisiaj rzecznik partii Adam Hofman.
Ten człowiek zastąpi Tuska? To on miałby być premierem w tzw. rządzie fachowców. Zobacz, jak komentuje pogłoski o swojej kandydaturze.
W sprawie afery proponują "pięć kroków" Klub Solidarnej Polski przedstawił plan _ pięciu kroków _ mających zapobiec w przyszłości powtórzenia się kłopotów z parabankami.
Tagi: donald tusk, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz