Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki badania pesymistyczne. W kraju dzieje się źle

0
Podziel się:

Oceny Polaków na temat kierunku biegu spraw w kraju - jak podkreśla TNS Polska - kształtują się tak samo, jak w lipcu.

Wyniki badania pesymistyczne. W kraju dzieje się źle
(włodi/CC/FLickr)

Trzy czwarte Polaków (75 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Przeciwnego zdania było 14 proc. badanych, a 11 proc. ankietowanych nie potrafiło wyrazić opinii w tej sprawie - wynika z sierpniowego sondażu TNS Polska.

Oceny Polaków na temat kierunku biegu spraw w kraju - jak podkreśla TNS Polska - kształtują się tak samo, jak w lipcu.

W ocenie trzech czwartych badanych (75 proc.) gospodarka polska znajduje się w stanie kryzysu. Tylko 19 proc. respondentów wyraziło przekonanie, że gospodarka się rozwija, a 6 proc. nie miało na ten temat zdania. Dane te - w porównaniu z pomiarem z lipca - nie zmieniły się.

Prawie połowa respondentów (44 proc.) spodziewa się pogorszenia warunków materialnych życia w ciągu najbliższych trzech lat; poprawę przewiduje 15 proc. Polaków. Z kolei 35 proc. badanych uważa, że będzie mniej więcej tak samo, 6 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie. Jak podkreśla TNS Polska, te wyniki nie różnią się wyraźnie od tych z lipca. Zmiany zauważyć można w odniesieniu do odpowiedzi, że warunki będą mniej więcej takie same (spadek o 5 punktów procentowych).

Zdecydowana większość - 73 proc. - uważa, że obecnie trudno jest znaleźć w Polsce pracę (spadek o 3 pkt proc. w porównaniu z lipcem). Prawie jedna czwarta jest przeciwnego zdania - 23 proc. uważa, że w Polsce można znaleźć pracę (wzrost o 2 pkt procentowe), 4 proc. badanych nie miało na ten temat zdania.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 2-8 sierpnia tego roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Co Polacy myślą o związkach partnerskich? Z badania wynika, że jedna trzecia badanych chciałaby nowych przepisów, które by regulowały partnerskie związki heteroseksualne.
Przebadano prawie 700 gmin. Zobacz wyniki Polskie gminy niezbyt chętnie promują się w internecie. Chodzi głównie o promocję na stronach www oraz odpowiedzi na zapytania mailowe.
Firmy z USA i Polski razem szukają liderów Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do czwartej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)