Notowania

wypadek w kopalni
02.08.2012 17:08

Wypadek w kopalni "Chwałowice". Zginął górnik

41-letni górnik-kombajnista zginął w kopalni "Chwałowice" w Rybniku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

_ - 41-letni górnik-kombajnista zginął w czwartek w kopalni Chwałowice w Rybniku _- poinformowała rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach (WUG) Jolanta Talarczyk. To w tym roku osiemnasta śmiertelna ofiara w polskim górnictwie.

Na razie nie są znane okoliczności śmiertelnego wypadku. Szczegółowe przyczyny zdarzenia bada Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku pod nadzorem WUG.

To już kolejny śmiertelny wypadek w śląskich kopalniach w ostatnich dniach. W środę w kopalni _ Piekary _ w Piekarach Śląskich 49-letni górnik doznał śmiertelnego urazu głowy podczas prac związanych z przemieszczaniem napędu wysypu przenośnika ścianowego.

W miniony poniedziałek 52-letni pracownik firmy świadczącej usługi na rzecz Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń został przygnieciony przez osuwające się skały w wyrobiskach dawnej kopalni _ Pstrowski _ w Zabrzu.

Zmarły w czwartek w rybnickiej kopalni _ Chwałowice _ górnik jest czternastą w tym roku śmiertelną ofiarą pracy w kopalniach węgla kamiennego. W całym polskim górnictwie od początku tego roku zginęło 18 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wypadek w kopalni, kopalnia, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz