Jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych w zderzeniu samochodu osobowego z autokarem. Do wypadku doszło w sobotę w Jasienicy (Świętokrzyskie) na drodze krajowej nr 9 Radom-Barwinek. Droga została zablokowana.
[Aktualizacja: godz. 16:07]
Policja w Sandomierzu uruchomiła infolinię dla krewnych osób poszkodowanych pod numerami: 15-833-43-05 lub 797-317-397.
Według wstępnych informacji od świętokrzyskich strażaków osoba, która zginęła, podróżowała samochodem osobowym. Rannych zostało dziewięć osób z autokaru; są to osoby dorosłe. Obydwa pojazdy wpadły do rowu. Autokar ma rejestrację z województwa zachodniopomorskiego.
Według rzecznika świętokrzyskiej policji Grzegorza Dudka ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy zjechał ze swojego pasa i zderzył się z autokarem.
Droga została zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.
Czytaj więcej w Money.pl | |
---|---|
Groźny wypadek polskiego autokaru Wypadek polskiego autobusu w północnych Czechach. Według konsulatu w Ostrawie, kilka osób zostało rannych, jedna jest w stanie ciężkim. | |
Łódzkie: Mężczyzna przejechał własną żonę Prokurator zakwalifikował zdarzenie jako nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia. | |
Wielu rannych w wypadku autokaru. Wśród nich dzieci Autobus zderzył się z ciężarówką. Do wypadku doszło w Zachodniopomorskim. |