Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zagrożenie terroryzmem. Warszawskie lotnisko bez dodatkowych zabezpieczeń

Przedstawiciele Okęcia zabrali głos w związku z zwiększeniem kontroli na portach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wistula/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Informację przekazał Przemysław Przybylski, rzecznik warszawskiego lotniska. To komentarz w związku z zwiększeniem kontroli na portach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA zakomunikował, że na lotniskach, z których startują samoloty lecące do USA będą wprowadzone takie środki w związku z obawami, iż terroryści Al-Kaidy doskonalą bomby do samobójczych zamachów na samoloty. Według źródeł oficjalnych, są to lotniska na Bliskim Wschodzie i w Europie.

Przemysław Przybylski zapewnia, że na razie ta sprawa nie dotyczy Polski. Dodaje, że jeżeli zajdzie potrzeba, środki bezpieczeństwa będą zaostrzone.

Tymczasem na brytyjskich lotniskach oferujących bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych zaostrzono kontrolę osobistą i bagażu podręcznego. Ma to związek z ostrzeżeniem amerykańskiego wywiadu przed możliwym zamachem terrorystycznym. Zarówno amerykański jak i brytyjski wywiad odmawiają podawania szczegółowych informacji dotyczących sposobów zaostrzenia kontroli.

Czytaj więcej w Money.pl
Boją się terrorystów. Zaostrzają kontrole Środki zaostrzono w związku z amerykańskimi obawami, że terroryści pracują nad ładunkiem wybuchowym niewykrywalnym przez obecne systemy kontroli.
Dramat górników. Szukali złota, utknęli w pułapce Do wydarzenia doszło w niewielkiej kopalni złota w południowym Hondurasie po tym jak lawina ziemna zasypała wejście do kopalni.
Stany wzywają Irael i Palestynę do pokoju 16-latek - jak się podejrzewa - padł ofiarą odwetu za śmierć trzech młodych Izraelczyków.
Tagi: zagrożenie terrorystyczne, kontrola na lotniskach, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz