Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zagrożone leczenie w 6 województwach

0
Podziel się:

Za trzy miesiące wygasa prawie połowa kontraktów, które NFZ zawarł ze szpitalami i z przychodniami.

Zagrożone leczenie w 6 województwach
(Bartosz Krupa/East News)
bEEwuAlh

Prawo bezpłatnego leczenia pacjentów mogą stracić jednego dnia placówki medyczne w sześciu województwach.

Za trzy miesiące wygasa prawie połowa kontraktów, które NFZ zawarł ze szpitalami i z przychodniami - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Bez nowych placówki medyczne nie będą mogły świadczyć usług zdrowotnych. NFZ przyznaje, że może nie zdążyć z wyborem nowych świadczeniodawców - pisze dziennik.

Już musiałby rozpisywać konkursy, ale brakuje potrzebnych rozporządzeń, które określą, za jakie procedury płaci fundusz. Jeśli umowy nie zostaną na czas przedłużone, prawo bezpłatnego leczenia pacjentów utracą jednego dnia wszystkie placówki medyczne na Lubelszczyźnie i przeważająca większość w województwach opolskim, lubuskim i zachodniopomorskim, mazowieckim i świętokrzyskim.

bEEwuAlj
Czytaj więcej w Money.pl
Szpitale chcą więcej i zrywają umowy Już osiem placówek psychiatrycznych na Dolnym Śląsku zerwało tegoroczny kontrakt z NFZ. Chcą dostawać więcej.
NFZ utrudnia pracę walczącym o kontrakty? Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że placówki ubiegające się o kontrakt, mają prawo dostępu do wszystkich ofert składanych w postępowaniu.
bEEwuAlK
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)