Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakujące wyniki sondażu dla partii Tuska

0
Podziel się

CBOS: W maju PO wyraźnie poprawiła wynik, PiS straciło zwolenników. Notowania trzech najsilniejszych partii są zbliżone do tych z początku roku.

Zaskakujące wyniki sondażu dla partii Tuska
(kprm.gov.pl)
bDyOBNvV

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej dekadzie maja, na PO głosowałoby 37 proc. badanych (o 6 pkt proc. więcej niż w kwietniu); na PiS 21 proc.(spadek o 2 pkt proc.); na SLD 12 proc. (bez zmian w porównaniu z kwietniem) - wynika z sondażu CBOS.

Według sondażu poza parlamentem znalazłoby się PSL z 4-proc. poparciem - o 1 punkt proc. mniej niż w kwietniu.

1 proc. poparcie otrzymała Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (KPEiR), Partia Kobiet, PJN, Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Poparcia Palikota, UP oraz UPR.

bDyOBNvX

Z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej dekadzie maja, udział w nich wzięłoby 59 proc. ankietowanych. W porównaniu z kwietniem gotowość do uczestniczenia w wyborach wzrosła o 2 punkty proc. 26 proc. Polaków deklaruje, że na pewno nie wzięłaby udziału w wyborach parlamentarnych, 15 proc. waha się, czy uczestniczyć w głosowaniu.

Jak podaje CBOS, w maju wyraźnie wynik poprawiła PO, zaś PiS nieco straciło zwolenników. Obecnie notowania trzech najsilniejszych partii są zbliżone do tych z początku roku. Na granicy progu wyborczego oscyluje poparcie dla aktualnego koalicjanta - PSL.

Badanie przeprowadzono w dniach 5-11 maja 2011 roku na liczącej 1189 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/notowania;po;systematycznie;spadaja,220,0,813020.html) Notowania PO systematycznie spadają Czwarty miesiąc z rzędu poparcie dla partii rządzącej obniża się. W porównaniu z grudniem 2010 r. spadło o 10 punktów - wynika z sondażu CBOS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t136120.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;platforma;traci;polacy;niezdecydowani,157,0,801181.html) Sondaż: Platforma traci, Polacy niezdecydowani Wyborcy, którzy nie chcą zagłosować na PO, nie zasilają zwolenników innych ugrupowań.
bDyOBNwd
bDyOBNwy
KOMENTARZE
(0)