Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zderzenie autobusu i ciężarówki na Śląsku. Są ranni

0
Podziel się:

Według wstępnych relacji strażaków, autobus prawdopodobnie najechał na ciężarówkę.

Zderzenie autobusu i ciężarówki na Śląsku. Są ranni
(Cezary Okupski/CC/Flickr)

Dziewiętnaście osób zostało rannych, w tym prawdopodobnie trzy ciężko, w zderzeniu autobusu komunikacji miejskiej i ciężarówki w Tarnowskich Górach.

Jak poinformowała starsza sierżant Magdalena Labus z tarnogórskiej policji, wkrótce po wypadku śmigłowiec zabrał do szpitala w Sosnowcu jedynego nieprzytomnego rannego. Ogółem do transportu lotniczego zakwalifikowano trzy osoby. Pozostałych poszkodowanych ratownicy przewozili po południu do szpitali w Tarnowskich Górach i Bytomiu lub zaopatrywali na miejscu.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 12.45 na osiedlu Przyjaźń - na rondzie, w którym krzyżują się ulice: Wyszyńskiego, Litewska i Aleja Jana Pawła II. Autobus miejski linii 191 najechał na tył stojącego samochodu ciężarowego.

_ - Według relacji kierowcy autobusu, gdy jechał dwupasmową Aleją Jana Pawła II, nagle z prawej strony wyskoczył mu na drogę pies. Aby go nie najechać, odbił w lewo, na lewy pas, gdzie uderzył w tył stojącego samochodu ciężarowego _ - powiedziała policjantka.

Autobus marki MAN wykonywał na zlecenie Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej kurs linii 191 - z miejscowości Zbrosławice do Tarnowskich Gór. Pojazd uderzył w ciężarówkę lewą częścią przodu. Wskutek zderzenia wybita została m.in. jego przednia szyba, wgnieceniu uległa szoferka.

Po wypadku rondo przy skrzyżowaniu ul. Litewskiej i Alei Jana Pawła II zostało zamknięte. Policjanci kierują ruchem.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Wydaliśmy bezwzględną wojnę przewoźnikom _ W Warszawie podczas ostatnich kilku dni temperatura powietrza przekraczała w ciągu dnia 30 stopni. Pasażerowie komunikacji miejskiejnnarzekają na wysoką temperaturę podczas podróży.
Nowe wymogi dla ciężarówek. Tak teraz pojadą Przepisy przewidują nowe standardy dla tachografów cyfrowych, obowiązkowych dla ciężarówek przewożących - według propozycji KE - towary powyżej 3,5 tony.
Groźny wypadek autobusu. Co najmniej 25 ofiar Jak poinformowały władze, autobus wypadł z drogi i runął do głębokiego wąwozu. Przyczyna wypadku nie jest znana.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)