Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zderzenie samolotów koło Radomia. Jaka przyczyna?

0
Podziel się:

Pod uwagę brane są trzy hipotezy.

Zderzenie samolotów koło Radomia. Jaka przyczyna?
(PAP/Michał Walczak)
bESiSCgR

Próba wydobycia awionetek, które w środę po powietrznej kolizji runęły do stawu, zakończyła się fiaskiem. Prokuratura przesłuchuje świadków i stawia hipotezy. Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych próbują ustalić przyczyny wypadku w którym zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne.

Samolot, który po zderzeniu awaryjnie lądował, został przebadany i opisany. Drugiej z maszyn nie udało się podnieść z wody. Akcję uniemożliwił uleny deszcz.

Jak mówi Agnieszka Duszyk z Prokuratury Okręgowej w Radomiu, mimo przeszkód eksperci i śledczy intensywnie pracują. Pod uwagę brane są trzy hipotezy. Pierwsza zakłada, że błąd popełnił jeden z pilotów, druga mówi o błędzie obsługi naziemnej, trzecia - o awarii któregoś z samolotów.

bESiSCgT

Prokuratorzy rozmawiali z instruktorem i uczniem, którzy przeżyli wypadek. Kolejne przesłuchanie odbędzie w obecności biegłego sądowego.

Zdaniem Jerzego Kędzierskiego z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, w tej chwili jedną z najważniejszych czynności jest zabezpieczenie wraków obu maszyn.

Wstępny raport komisji powinien być gotowy za miesiąc.

Czytaj więcej w Money.pl
Górnicy dogadali się. Dostali gwarancję pracy Ugoda dotyczy zapewnienia pracy pracownikom kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu.
Setki milionów złotych dla młodych rolników Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że dodatkowo przeznaczy 120 mln zł dla młodych rolników z puli na melioracje.
W Warszawie żyje się lepiej niż w Paryżu Większość warszawiaków (91 proc.) lubi swoje miasto - wynika z badania Ipsos.
bESiSChu
KOMENTARZE
(0)