Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
30.01.2014 09:35

Zderzenie tira z autobusem. 21 osób rannych

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w Wiśniewie koło Mławy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redos/Reporter)

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w Wiśniewie pod Mławą. Autobusem jechały 34 osoby.

aktualizacja: 11:59

Do 21 osób wzrosła liczba poszkodowanych w zderzeniu autobusu z ciężarówką, do którego doszło w czwartek w miejscowości Wiśniewo pod Mławą, na drodze krajowej nr 7 Warszawa - Gdańsk. 18 rannych trafiło do szpitala, wśród nich trzy osoby ciężko ranne. Trasa jest zablokowana.

Jak poinformowała rzeczniczka mławskiej policji Anna Gorczewska, do wypadku doszło przed godz. 9, gdy autobus relacji Warszawa-Olsztyn uderzył w tył samochodu ciężarowego. Autobusem jechało 34 pasażerów. Na miejscu nadal pracują służby ratownicze.

Początkowo informowano o co najmniej 10 rannych w wypadku, ale jak powiedziała rzeczniczka, liczba poszkodowanych wzrosła do 21 osób. _ Z 21 poszkodowanych do szpitala trafiło już 18 rannych, w tym trzy osoby najciężej poszkodowane, które przetransportowano śmigłowcami _ - powiedziała Gorczewska.

Według Justyny Sochackiej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego śmigłowce przetransportowały rannych do szpitali w Ciechanowie, Warszawie i Olsztynie.

_ Trzy ranne osoby doznały wielonarządowych obrażeń. Są w stanie ciężkim _ - dodała Sochacka. Stan dwóch innych osób poszkodowanych w wypadku określany jest jako średni. Pozostałe osoby doznały mniej groźnych obrażeń.

Dla pasażerów, którzy w wypadku nie odnieśli poważniejszych obrażeń, podstawiono dodatkowy autobus.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus najechał na wolno poruszający się na światłach awaryjnych samochód ciężarowy. Do zderzenia doszło w okolicy przystanku autobusowego. Przyczyną mogły być trudne warunki drogowe, w tym oblodzenie jezdni.

_ Warunki w miejscu, gdzie doszło do wypadku są bardzo trudne. Jezdnia jest bardzo oblodzona. Jest silny wiatr, który nawiewa śnieg na drogę. Prawdopodobnie kierowca autobusu nie miał szans wykonać bezpiecznego manewru _ - powiedziała Gorczewska.

Na razie nie wiadomo, jak długo droga krajowa nr 7 w Wiśniewie będzie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez Ciechanów i Glinojeck.

Tagi: wypadki drogowe, wypadki, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz