Notowania

atak zimy
28.10.2012 15:22

Zima atakuje. Tysiące osób bez prądu

W związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim dzisiaj po południu nadal bez prądu pozostaje około 33 tys. odbiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wakila/iStockphoto)

W związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim dzisiaj po południu nadal bez prądu pozostaje około 33 tys. odbiorców. Większość awarii ma zostać usunięta do godzin wieczornych - poinformował Tomasz Pietrasieński z oddziału prasowego wojewody mazowieckiego.

_ - Obecnie bez prądu pozostaje ok. 33 tys. odbiorców, to jest połowa odbiorców wobec stanu z godzin porannych _ - powiedział Pietrasieński. W niedzielę rano prądu nie miało 70 tys. odbiorców.

Pietrasieński poinformował, że najwięcej gospodarstw pozbawionych prądu jest obecnie w rejonach Konstancina Jeziornej, Wołomina, Legionowa. _ - W tych okolicach stopniowo awarie są usuwane. Energetycy zapowiadają, że większość z nich zostanie usunięta do godz. 18. _ - powiedział.

Pietrasieński poinformował, że najwięcej wyłączeń prądu odnotowano o godz. 6 rano w rejonie Jeziorny - 24 250; w rejonie Wołomina - 17 766; w rejonie Legionowa - 9 500. Uszkodzone zostały 73 linie średniego napięcia; 1 353 podstcje; prąd nie dociera do 69 753 odbiorców.

Czytaj więcej w Money.pl
Spadł śnieg. 170 solarek wyjechało na warszawskie ulice 170 solarek wyjechało na stołeczne ulice i posypuje je chlorkiem sodu. Zarząd Oczyszczania Miasta na bieżąco monitoruje warunki na jezdniach.
Już cztery ofiary ataku zimy. Policja apeluje... Policja apeluje, by informować ją o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, przystankach, która mogłaby być narażona na wyziębienie.
Opoźnienia pociągów na PKP. Co, gdzie i jak? Oblodzenie sieci trakcyjnej spowodowało zatrzymanie ruchu kolejowego.
Tagi: atak zimy, zima, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz