Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Zmartwychwstanie Jezusa wychodzi poza granice historii"

0
Podziel się:

- Bóg nie narzuca się nam siłą, lecz puka do naszych serc, czekając na odpowiedź- powiedział dziś prymas Polski abp Józef Kowalczyk w orędziu wielkanocnym.

"Zmartwychwstanie Jezusa wychodzi poza granice historii"
(Loozrboy/CC/FLickr)

Zmartwychwstanie Jezusa jest wydarzeniem, które dokonało się w historii, lecz wychodzi poza jej granice - powiedział w sobotę prymas Polski abp Józef Kowalczyk w orędziu wielkanocnym.

Prymas wygłosił orędzie wielkanocne w archikatedrze gnieźnieńskiej, było ono transmitowane przez Telewizję Polską.

Jak przypomniał abp Kowalczyk, Chrystus po swoim zmartwychwstaniu ukazał się nie całemu światu, lecz małej grupie swoich uczniów, których świadectwu _ trzeba zaufać i uwierzyć _.

_ - Bóg nie narzuca się nam siłą, lecz puka do naszych serc, czekając na odpowiedź. () Stwórca szanuje naszą wolność i pozwala nam wybierać, nawet jeśli ten wybór oznacza odrzucenie jego miłości i zbawienia _- powiedział.

_ - Zmartwychwstanie Jezusa jest wydarzeniem, które dokonało się w historii, lecz wychodzi poza jej granice. Otwiera nowy wymiar, który nazywamy wymiarem eschatologicznym i jest nadzieją naszego zmartwychwstania - czyli przejścia do nowego życia _ - dodał prymas.

Prymas przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, który mówił, że w naszym świecie trwa zmaganie między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci.

_ - Współczesna cywilizacja nosi znamiona jednego i drugiego. Te dwa sposoby patrzenia na człowieka i na społeczeństwo ścierają się ze sobą i w jakiś sposób ze sobą konkurują _ - powiedział abp Kowalczyk.

Jak podkreślił, cywilizacja śmierci, wyrażająca się w negatywnym stosunku do życia, prowadzi nieuchronnie do powolnej samozagłady świata.

Prymas życzył by święta Zmartwychwstania Pańskiego były czasem duchowego wzrostu i budowania cywilizacji miłości _ wszędzie tam, gdzie Boża Opatrzność nas postawiła _.

_ - Niech umocnią w nas nadzieję i pozwolą doświadczyć ludzkiego dobra i życzliwości; niech wzmocnią naszą wiarę w to, że Miłość nigdy nie umiera, że Zmartwychwstały Chrystus otworzył nam drogę przejścia do całkowicie nowego życia w wieczności _ - powiedział abp Kowalczyk.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, czego życzą Nam politycy - Niech te piękne i radosne dni spędzone z najbliższymi będą czasem budowania wspólnoty i rodzinnej miłości - tego życzy Polakom na święte prezydencka para.
To bardzo nieodpowiedzialny prezent - Mało kto o tym wie, że gwałtownie rośnie w Polsce ilość sprzedawanych królików. Żywe zwierzę to nieodpowiedni prezent - mówią ekolodzy.
Święta z w domu z rodziną? Niekoniecznie Spędzanie Wielkanocy niekoniecznie musi się kojarzyć z domem i rodzinnym stołem. Polacy, zwłaszcza ci bardziej majętni, coraz częściej decydują się na spędzanie świąt w hotelach. Szukają atrakcji, ale również tradycji.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)