Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|
aktualizacja

Towar nie będzie "płacił" składki zdrowotnej. Skarbówka ustępuje

20
Podziel się:

Przedsiębiorca nie zapłaci jednak gigantycznej daniny przy sprzedaży zapasów z zeszłego roku. "Rzeczpospolita" dotarła do projektu nowelizacji Polskiego Ładu. Jest firmowany przez Ministerstwo Finansów. Zdecydowało ono, że przy obliczaniu składki zdrowotnej będą jednak uwzględniane różnice remanentowe.

Towar nie będzie "płacił" składki zdrowotnej. Skarbówka ustępuje
Skarbówka ustępuje w sprawie składki zdrowotnej od towarów. (East News, Wojtek Laski)

Polski Ład namieszał w przepisach dotyczących składki zdrowotnej. Jak pisaliśmy już w money.pl, w tej chwili jest tak, że jeśli przedsiębiorcy, którzy mają w magazynach towar z ubiegłego roku, sprzedadzą go, to zapłacą w tym roku gigantyczną składkę zdrowotną - od czystego przychodu. W wielu przypadkach może być ona wyższa niż ich marża. To ma się zmienić. Ministerstwo Finansów zareagowało.

Składka zdrowotna. Dwie ważne zmiany dla przedsiębiorców

"Rzeczpospolita" dotarła do projektu nowelizacji Polskiego Ładu, który przewiduje, że przy obliczaniu składki zdrowotnej będą uwzględniane różnice remanentowe i przedsiębiorca nie zapłaci gigantycznej daniny przy sprzedaży zapasów z zeszłego roku.

W projekcie nowelizacji Polskiego Ładu jest wyraźnie napisane, że dochód na potrzeby składki będzie liczony z uwzględnieniem różnicy remanentów.

Zobacz także: Money. To się liczy

Według dziennika to niejedyna informacja dająca przedsiębiorcom nadzieję na zmniejszenie dolegliwości nowego systemu rozliczania składki zdrowotnej. Sejmowa podkomisja do spraw mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw poparła propozycję Rzecznika MŚP, z której wynika, że właściciel firmy mógłby płacić składkę zdrowotną w stałej wysokości, bez konieczności wyliczania jej co miesiąc od dochodu.

Wysokość proponowanej składki to 270,90 zł miesięcznie. Ostateczne rozliczenie następowałoby wraz ze złożeniem zeznania o rocznym dochodzie - czytamy w dzienniku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
nękany
3 miesiące temu
To nie jest Polski Ład. To PISowski Bałagan...
500+
4 miesiące temu
Nie luzować! Gnębić dalej! Dość prywaty. Wszyscy mają mieć równo !!!!
Zibi
4 miesiące temu
Może przestańmy pracować ( wszyscy), aż PiS ogarnie ten polski ład. Ja nie wiem ile zarabiam! Chyba dopiero za rok przy rozliczaniu PIT się dowiem. To nie jest normalne!
XXX
4 miesiące temu
Dlaczego nie. proponuję oskładkować dochody ze sprzedaży gruntów w szczególności dokonanych w 2021 r, oddychanie powietrzem i korzystanie z WC. A jak władze pomyślą to znają jeszcze więcej podstaw oskładkowania, np. myślenie itd.
hej
4 miesiące temu
oby do wyborów i remanentu w kraju. Śmieci do więzienia, a wartościowy towar na półki.