Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Trudny rok, ale Biedronka w górę. Jeronimo Martins podał dane

6
Podziel się:

W całym 2018 r. sprzedaż w sieciach Biedronka wzrosła o 5,8 proc. Sieć otworzyła też 122 nowych sklepów. Wszystko w pierwszym roku obowiązywania częściowego zakazu handlu w niedziele.

2900 placówek liczyła sieć Biedronka pod koniec 2018 r.
2900 placówek liczyła sieć Biedronka pod koniec 2018 r. (East News)

Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w 2018 roku do 11,69 mld euro. Oznacza to wzrost rdr w euro o 5,6 proc., a w walucie lokalnej o 5,8 proc. - wynika ze wstępnych danych, jakie przekazał Jeronimo Martins, właściciel Biedronki.

Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 2,7 proc.

W czwartym kwartale sprzedaż Biedronki wyniosła 3,06 mld euro. Oznacza to wzrost rdr w tej walucie o 2,9 proc., a w walucie lokalnej o 4,6 proc., podaje PAP.

Jeronimo Martins przypomina, że od marca obowiązuje częściowy zakaz handlu w niedziele. Przypomnijmy, branża obawiała się, jak to wpłynie na wyniki. Również właściciel Biedronki uważa, że "rok 2018 był trudny". Grupa szacuje, że ograniczenie handlu miało wpływ na LFL na poziomie ok. 1,3 pkt.

Biedronka dla Jeronimo Martins jest najważniejszym źródłem przychodów. Jak podaje PAP, sprzedaż Biedronki stanowiła w 2018 roku 67,4 proc. ogółu przychodów grupy. Te wyniosły w roku ubiegłym 17,34 mld euro - wzrost rdr o 6,5 proc.

Zobacz także: Zobacz także: Kalendarz niedziel handlowych 2019. Zasada jest prosta

Wyniki, które pokazała Biedronka za trzeci kwartał, były dużo gorsze. Zobacz: Biedronka pokazała słabe wyniki. Widać efekt zakazu handlu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Xardas
5 lata temu
Budżety co miesiąc nierealne... wzrost lfl osiągnięty tylko i wyłącznie brakiem premii na sklepach oraz obcięciem personelu do drastycznego minimum...rok pracy w Biedronce to jak 5 lat w innym miejscu ...tak eksploatowany jest pracownik...na maxa
Felek
5 lata temu
To najbardziej brudny sklep spożywczy.
Buksy Na Se...
5 lata temu
Nazwa sklepu nie zacheca Polakow do zakupow. Nazwa "Biedronka"" Polakow mierzi . Po zmianie biedronki na LEJDIBUG obrotywzrosna o 50%!!!
GT500
5 lata temu
Ukraińcy pracują i kupują w Biedronce
kiepsko
5 lata temu
Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się tylko o 2,7 proc ? Przy wzroście dochodów przeciętnego Kowalskiego i bardzo niskim bezrobociu to bardzo słaby wynik. Eksperci twierdzili że zakaz handlu uderza w małe sklepy a tu się okazuje że de facto cierpi największy zagraniczny detalista.