Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Trump odkłada kolejne starcie z Chinami. Wojna celna zawieszona

2
Podziel się

Chińsko-amerykańskie rozmowy handlowe przyniosły efekt. Waszyngton przesunął termin ponownego nałożenia ceł na towary importowane z Chin do USA. Deklaracja prezydenta Trumpa poprawiła sytuację na giełdach.

Pozytywny przekaz z USA odbił się zwłaszcza na chińskiej giełdzie.
Pozytywny przekaz z USA odbił się zwłaszcza na chińskiej giełdzie. (East News)
bEiSccoR

Zapowiadane cła, które USA miały nałożyć na chińskie towary 1 marca, jednak nie wejdą w życie. Prezydent Donald Trump ogłosił ich odsunięcie w czasie. Jak zaznaczył we wpisie na Twitterze, Stany Zjednoczone poczyniły istotne postępy w rozmowach handlowych z Chinami i stąd ta decyzja.

Podczas spotkania z przewodniczącym Xi Jinpingiem w rezydencji w Mar-a-Lago na Florydzie ma dojść do podpisania oficjalnej umowy bilateralnej między Chinami i USA. Trump liczy też, że wówczas uda się "osiągnąć dodatkowy progres".

bEiSccoT

Również Pekin jest zadowolony z rozmów. Jak donosi "Gazeta Wyborcza", chińska rządowa agencja prasowa Xinhua przekazała komunikat, że USA i Chiny dokonały znaczącego postępu w negocjacjach.

bEiSccoZ

Pozytywny przekaz odbił się zwłaszcza na chińskiej giełdzie. W poniedziałek zanotowała ona wyjątkowo mocny wzrost. Indeks Shanghai Composite zyskał na wartości ponad 5 proc. Co warto podkreślić, dawno nie było tak dobrego wyniku na tym parkiecie.

Również w Europie panują dobre nastroje. Niemiecka, Francuska i Polska giełda świeci się na zielono niecałym 0,5 proc. wzrostem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiSccpu
KOMENTARZE
(2)
Polak
2 lata temu
Ameryka ma.pełne spodnie. Oby zdechła! Brawo Chiny!
walek
2 lata temu
Wystarczyło kilka słów w chińskiej prasie, o pozbyciu się aktywów dolarowych, w związku z lekkimi kłopotami finansowymi i "mocarstwo" czyści buty Chinom.