Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Trzaskowski obiecuje obniżkę VAT. "Musimy robić wszystko, by pobudzać konsumpcję"

318
Podziel się:

Rafał Trzaskowski zapowiedział obniżkę podatku VAT o 1 proc. Stawki mają wrócić do tych sprzed "tymczasowej" podwyżki z 2011 r.

Rafał Trzaskowski obiecuje obniżkę stawek VAT.
Rafał Trzaskowski obiecuje obniżkę stawek VAT. (PAP)

- Jedną z moich pierwszych decyzji będzie obniżenie stawki podatku VAT o 1 proc. - powiedział Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej w Łodzi. - Musimy zrobić wszystko, żeby pobudzać gospodarkę i konsumpcję, ale i przede wszystkim dbać o miejsca pracy - dodał.

Trzaskowski zapowiedział też, że jako prezydent będzie podpisywał "wszystkie ustawy, które będą pomagały obywatelom". Powtórzył też deklarację o tym, że nie zgodzi się na wzrost podatków.

- Dochodzą do nas głosy, że rządzący szykują się do kolejnej podwyżki podatków, stąd pośpiech w organizacji wyborów. Widzimy drożyznę. Ceny mleka wzrosły o 10 proc., ceny masła o 40 proc., szynki o 25 proc. mamy olbrzymie wzrosty cen, a GUS w ostatnich miesiącach nie publikuje informacji o koszyku cen - mówił Rafał Trzaskowski. - Jasno chcę powiedzieć, że jeśli rządzący będą chcieli podnosić podatki, to napotkają moje weto - dodał.

Zobacz także: Oglądaj też: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Obowiązujące stawki VAT 23 i 8 proc. przyjęto w 2011 roku jako tymczasowe. Niższe stawki VAT miały powrócić już w 2013 r., tak się jednak nie stało. Rząd PO-PSL przedłużył ich "chwilowy" charakter do końca 2016 r., a następnie rząd PiS - do końca tego roku.

Choć przywrócenie niższych składek politycy PiS obiecywali w kampanii wyborczej, słowa nie dotrzymali. Według przyjętych w 2018 roku przepisów, stawki VAT można obniżyć dopiero w tym roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(318)
pol
2 lata temu
Konsumpcją nie buduje sie nowoczesnej gospodarki o czym swiadczą rządy PIS .
prophete
2 lata temu
To twoja partia podniosła vat obiecując, że to chwilowo. Przez2 kadencje nie zrobiła nic. Teraz, jak się pali grunt pod nogami to obiecacie wszystko. Tym samym niczym nie różnicie się od pis.
michciu
2 lata temu
Sam przyczynił sie do podwyższenia podatku a teraz bedzie obniżal..szuka nawinych
Gabi
2 lata temu
To jest propozycja która będzie dla nas bardzo ważna. VAT jest za wysoki i trzeba go obniżyć. Oby Trzaskowski wygrał bo on ma pomysł na Polskę.
Tyui
2 lata temu
Jaki VAT Dochodowy trzeba zmienić Zlikwidować ulgi i 500 plus Zrobić jeden system tz kwota wolna 30 tys zł rocznie na członka rodziny Czyli jesteś sam to masz 30 tys rocznie wolne Jeśli Teoja rodzina jest 2+2 to kwota wolna rocznie 4x30 tys xl = 120 tys zł możecie zarobić i nie płacicie podatku Taki system zachęca do pracy
...
Następna strona